Natalia pojedzie na Olimpiadę

0

W dniach 9-11 lutego, w czeskim Hodoninie toczą się kontynentalne kwalifikacje do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w tenisie stołowym, które w dniach 17-28 sierpnia odbędą się w chińskim Nanjing. Już w drugim dniu turnieju historyczny i życiowy sukces osiągnęła Natalia Bajor, bezpośrednio kwalifikując się do igrzysk (wystąpią tam pingpongistki urodzone w latach 1996-1998).

Wychowanka Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odra Brzeg, trenująca obecnie w KU AZS UE Wrocław, po pechowym turnieju w styczniu w Portugalii, tym razem do brzeżanki uśmiechnęło się szczęście. Po emocjonujących bojach Natalia w pięknym stylu wywalczyła awans.

Gr. 3- (niedziela):

BAJOR Natalia – KIZIUK Kateryna (Ukraina) 3-0 (6,9,13).
BAJOR N. – ZARIF Audrey (Francja) 1-3 (4,-9,-5,-10). Awans do turnieju głównego.

Turniej główny – (poniedziałek):

I runda: BAJOR N. – MARCHETTI (Belgia) 4-0 (9,10,4,7).
II runda: BAJOR N. – RAKOVAC Lea (Chorwacja) 4-2 (-4,11,8,-11,7,5). Chorwatka to wielokrotna medalistka ME w kategorii kadetek i juniorek, druga w europejskim rankingu juniorek, natomiast Natalia plasuje się na 9. poz. w Europie.
III runda: BAJOR N. – TROSMAN Nicole ( Izrael) 4-3 (-9,6,5,-6,5,-6,7). Trosman w przeszłości była bezapelacyjną liderką w rankingu europejskim kadetek. Izraelka obecnie plasuje się w Europie na 18. pozycji.

W poniedziałek awans do MIO uzyskała Rosjanka Maria Malanina, która pokonała 4-1 A. Zarif, która pokonała Natalię w grupie. Sukces osiągnął też Patryk Zatówka (ASTS Olimpia – Unia Grudziądz), który w finale pokonał 4-1 Chorwata Tomisłava Pucara. Natalia i Patryk, to najlepsi aktualnie przedstawiciele polskich juniorek i juniorów w tej dyscyplinie sportowej, także czołowi zawodnicy w Europie.