CHŁOPAKI NA MEDAL

0

W dniach 4 – 5 czerwca 2016 roku w Chorzowie odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn, Juniorek i Juniorów do lat 18, 20 i 23 oraz Weteranek i Weteranów w Wyciskaniu Leżąc. Zawodnicy z LZS KS Olszanka-Pogorzela wywalczyli aż trzy medale!

Województwo opolskie reprezentowane było przez 3 zawodników z Sekcji Sportów Siłowych LZS KS Olszanka-Pogorzela. Byli to: Przemysław Wróbel, Łukasz Czajkowski i Andrzej Kozłowski. Zawodnicy popisali się niezwykle wysoką formą, co poskutkowało zdobyciem aż trzech medali – dwóch złotych i jednego srebrnego.

Wśród juniorów do lat 20, w kategorii wagowej 83kg, bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Wróbel. Zawodnik wywalczył złoty medal – I miejsce, a tym samym to do niego powędrowało najwyższe trofeum Mistrzostw Polski w tej kategorii.

Nie gorzej zaprezentował się Łukasz Czajkowski, który zmagał się z rywalami w grupie juniorów do lat 23, w kategorii wagowej 83kg. I ten zawodnik stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając mistrzowski – złoty medal.

Andrzej Kozłowski z kolei, startujący w kategorii weteranów gr. I (40 – 49 lat), kategoria wagowa 74 kg , choć nie zajął miejsca pierwszego – jak pozostali koledzy z klubu – to i tak jego formę można uznać za fenomenalną. Zawodnik ostatecznie zajął II miejsce i wywalczył srebrny medal.

Start zawodników LZS KS Olszanka-Pogorzela w XXV Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn, Juniorek i Juniorów do lat 18, 20 i 23 oraz Weteranów w Wyciskaniu Leżąc, uznać można za naprawdę rewelacyjny. Zawodnikom i trenerom gratulujemy i życzymy kolejnych równie ważnych sukcesów.