Koszykarki grają o I.ligę!

0

Najważniejsze w starciu z MUKS-em było nie przegrać większą różnicą punktową niż 6.oczek, gdyż w pierwszej rundzie rozgrywek, Stal pokonała u siebie zespół z Poznania 65:59.

W ostatnich dwóch kolejkach czekają bowiem na Stalówki, Tęcza Leszno i Maximus Kąty Wrocławskie (zespoły z założenia słabsze od brzeskiego). Aby Stal mogła więc powalczyć o I. ligę, musiała w Poznaniu wygrać, bądź nawet przegrać, byle nie więcej niż 59:65.
Stawka spotkania odciskała piętno już od pierwszych minut. Koszykarki obu zespołów walczyły o każdy centymetr boiska. W meczu na szczycie królowała defensywa. Twarda gra w obronie górowała nad ofensywnymi poczynaniami na parkiecie.
Pierwsza kwarta zakończyła się sukcesem poznanianek 12:8. W drugiej gra toczyła się kosz za kosz, a brzeżanki nie potrafiły przełamać prowadzenia gospodyń, które dorzuciły do swego prowadzenia po pierwszej połowie skromne jedno oczko.
Fatalnie źle wyglądała trzecia odsłona. Koszykarki Stali rzuciły w niej tylko 9.pkt, podczas gdy poznanianki zdawały się wbijać piąty bieg. Ich wygrana w tej części 17:9, zdawała się odbierać nadzieję Stalówkom, na wygranie ligi.
Trzynaście punktów straty przy wyjściu na ostatnią kwartę było trudnym wyzwaniem dla zespołu Dariusza Konstanciuka i Pawła Ciszewskiego. Mimo ciężkich chwil, nasz zespół potrafił jednak zebrać się w siłę i pokazał, że ten sezon należy do niego. Doskonała gra w defensywie w połączeniu z heroiczną walką pod tablicami w ataku, dała wygraną w IV. kwarcie 14:5. Choć spotkanie z MUKS-em zakończyło się ostatecznie porażką Stalówek 43:47, to jednak pozwoliło to na zachowania pierwszego miejsca w lidze, przed decydującymi o awans meczami.
W najbliższą sobotę 22 lutego koszykarki Stali rozegrają ostatni mecz sezonu 2013/2014 przed własną publicznością. W przedostatniej kolejce rozgrywek podejmą Tęczę Leszno (godzina 15.00, hala przy Oławskiej). Tydzień później czeka je, kończące sezon II. ligi, spotkanie w Kątach Wrocławskich.
MUKS POZNAŃ – STAL BRZEG 47:43 (12:8, 13:12, 17:9, 5:14)
Stal: Justyna Daniel 12, Martyna Mićków 11 (1×3), Ola Teklińska 10, Agata Majka 6, Natalia Tajerle 2, Ewelina Buszta 2, Karolina Kozera. Trener: Dariusz Konstańciuk; II Trener Paweł Ciszewski.