Rodzinne granie w Czepielowicach

0

W sobotę 01 lutego, w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Czepielowicach odbył się "Rodzinny Turniej Piłkarski Przedszkoli" o Puchar Dyrektora.

Przybyłych na turniej przywitał organizator imprezy Tomasz Komarnicki, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czepielowicach. Celem turnieju było wzmacnianie więzi emocjonalnej między dziećmi, rodzicami i nauczycielami, wyzwalanie ducha rywalizacji oraz zawieranie nowych znajomości.
W zawodach brały udział reprezentacje przedszkola z Lubszy, Mąkoszyc, Pisarzowic oraz Kościerzyc, składające się z trzech drużyn: drużyna dzieci, drużyna mam i drużyna tatusiów. Każda drużyna rozegrała ze sobą po trzy mecze.
Jak przystało na mecz piłki nożnej, oczywiście nie zabrakło kibiców, którzy głośno dopingowali swoim drużynom, a w szczególności przedszkolakom. Wszystkim uczestnikom dopisywał dobry humor, choć nie obyło się bez upadków, drobnych fauli i siniaków. Walka o pierwsze miejsce toczyła się do ostatniego gwizdka sędziego, Tadeusza Kinasiewicza.
Zwycięzcą została reprezentacja "Myszka Miki" z Publicznego Przedszkola w Kościerzycach, w składzie: Kacper Swereda, Borys Sobieraj, Przemek Zieliński, Antoś Ilski, Artur Nowacki, Adrian Gonciarz, Dawid Jurkowski, Oliwia Doszna.
II miejsce zajęła drużyna "Małe Szatany" Publicznego Przedszkola w Lubszy, III miejsce "Pogromcy" z Oddziału Przedszkolnego w Pisarzowicach, IV – "Smoki" z Publicznego Przedszkola w Mąkoszycach. Statuetkę dla najlepszego piłkarza otrzymał Mateusz Mozoła z przedszkola w Lubszy.
Nagrody w postaci pucharów i dyplomów wręczał Wójt Gminy Lubsza Bogusław Gąsiorowski oraz Agata Czechowska, dyrektor ZSP w Lubszy oraz Krystyna Ślusarek, dyrektor ZSP w Mąkoszycach.

Bożena Makarewicz i Joanna Dawidowicz