Famel zdetronizował Błękitnych

0

Famel Oława, beniaminek I. ligi w Brzeskiej Lidze Futsalu, został nowym mistrzem i odebrał Puchar Burmistrza Brzegu.

W meczu, decydującym o zwycięstwie w rozgrywkach, pokonał 2:1 Błękitnych, czyli zespół który triumfował w trzech poprzednich edycjach. Decydującą o wygranej bramkę zdobył Mateusz Szponar, i został jednocześnie królem strzelców z 25 bramkami na koncie.

Przed ostatnią kolejką rozgrywek, Błękitni mieli 2 punkty przewagi nad Famelem i do obrony tytułu wystarczał im remis. Początek meczu ułożył się znakomicie dla futsalistów z Brzegu, bo już w 1. minucie, po zagraniu Bartosza Kruka Piotr Józefkiewicz zdobył prowadzenie dla Błękitnych. Trzy minuty później Mateusz Wojciechowski wyrównał na 1:1. Taki wynik wciąż dawał mistrzostwo Błękitnym, ale w 14. minucie Mateusz Szponar wykorzystał błąd rywali i silnym strzałem posłał piłkę do bramki. Obrońcy tytułu do końca walczyli o wyrównanie, w 19. minucie Piotr Józefkiewicz nie wykorzystał przedłużonego rzutu karnego, efektu nie przyniosło też wycofanie bramkarza i po zwycięstwie Famelu 2:1 nastąpiła symboliczna zmiana na mistrzowskim fotelu.

FAMEL OŁAWA – BŁĘKITNI 2:1 (1:1)
0:1 Piotr Józefkiewicz – 1. 1:1 Mateusz Wojciechowski – 4.; 2:1 Mateusz Szponar – 14.

Famel: Adam Opoń – Patryk Dobrzański, Mateusz Szponar, Mateusz Wojciechowski, Damian Zarówny, Jacek Zarówny
Błękitni: Bartosz Przybysz – Tomasz Drobniak, Piotr Józefkiewicz, Bartosz Kruk, Maciej Sierakowski, Paweł Silarski, Krzysztof Tesarowicz

Trzecie miejsce na mecie sezonu już wcześniej zapewnił sobie zespół Dombud Chwalibożyce. Po ostatnim zwycięstwie 5:3 nad Gabą, czwarte miejsce zapewniła sobie ekipa kolejnego beniaminka – Gold Finance, piąte miejsce zajął Janów, który na koniec pokonał szóstą drużynę Grekona Namysłów. Do II ligi natomiast spadły drużyny Edelmajster i Gaba.
Do I ligi już kilka tygodni temu awansował natomiast Rybnios, a o drugie miejsce premiowane awansem walka trwała do minionej niedzieli i była bardzo zażarta. Przed ostatnim meczem Szydłowice miały 2 punkty przewagi nad Warrior’s i oba zespoły bezpośrednio walczyły o promocję. Mecz wprawdzie zakończył się pewnym zwycięstwem Szydłowic 4:1 i ich awansem, ale w meczu nie brakowało emocji, co skutkowało między innymi dwiema czerwonymi kartkami.
XIII. edycja Brzeskiej Ligi Futsalu zakończyła się, na kolejną trzeba czekać do późnej jesieni tego roku.