Tuzin zwycięstw

0

Fantastyczna seria brzeskich koszykarek trwa. W trzynastym spotkaniu w tym sezonie Stalówki odniosły dwunaste zwycięstwo.

Tym razem ofiarą brzeżanek padł Wichoś Jelenia Góra. Nasze koszykarki musiały bardzo wcześnie rano wyjechać na mecz do Jeleniej Góry, gdyż początek spotkania zaplanowany został na 10:30. Trudy podróży sprawiły, że zmęczone Stalówki przespały początek, przegrywając go 0:5. Później jednak było już tylko lepiej. Znów świetną formą strzelecką błysnęły Agata Majka, Justyna Daniel oraz Aleksandra Teklińska. Trójka Stalówek rzuciła więcej punktów niż cały zespół z Jeleniej Góry.
Już w pierwszej kwarcie brzeżanki odrobiły z nawiązką całość strat, obejmując po pierwszych 10.minutach prowadzenie 31:16. Co prawda w drugiej kwarcie jeleniogórzanki doskoczyły na osiem oczek (40:32), ale był to tylko chwilowy zryw gospodyń. W trzeciej ćwiartce Stal zmiotła bowiem Wichoś z parkietu, wygrywając 25:8. Przed ostatnią kwartą sprawa wyniku był więc rozstrzygnięta. Trenerzy Dariusz Konstanciuk i Paweł Ciszewski mogą być zadowoleni i z optymizmem patrzeć w przyszłość. Na parkiecie pojawiły się najmłodsze Stalówki i pociągnęły grę do końca, a trzy z nich nawet punktowały: Ola Błasiak 4, Natalia Bucyk 4, Paulina Tudaj 3.
Stal wygrała zasłużenie 98:66 i było to już dwunaste z rzędu zwycięstwo w sezonie 2013/2014. Brzeżanki mają teraz przed sobą 3 tygodnie przerwy. Następny mecz 15 lutego w Poznaniu.

WICHOŚ JELENIA GÓRA – STAL BRZEG 66:98 (16:31, 21:17, 8:25, 21:25)
Stal: Agata Majka 27, Justyna Daniel 22, Aleksandra Teklińska 19, Natalia Tajerle 12, Martyna Mićków 7, Aleksandra Błasiak 4 , Natalia Bucyk 4, Paulina Tudaj 3, Katarzyna Iwanicka, Agata Księżopolska. Trener Dariusz Konstanciuk, II Trener Paweł Ciszewski