Fenomenalna seria

0

Doskonałą formę prezentują zawodniczki Dariusza Konstanciuka w obecnych rozgrywkach II.ligi. W niedzielę wygrały po raz jedenasty z rzędu (na 12 spotkań w sezonie) i umocniły się na prowadzeniu w ligowej tabeli.

Świetna passa trwa. I nie dość, że brzeżanki skrupulatnie gromadzą punkty, to jeszcze ich forma wydaje się zwyżkować. W niedzielę grały na wyjeździe w Ostrowie Wlkp. i mimo braku kontuzjowanych: Eweliny Buszty i Pauliny Tudaj, czy nieobecności Agaty Księżopolskiej, ani przez chwilę nie pozostawiały złudzeń, kto w tym meczu jest lepszy.
Brak wspomnianej wcześniej trójki trener Konstanciuk mógł załatać, sprowadzoną z Wrocławia, byłą zawodniczką brzeskiego klubu, Natalią Tajerle. Natalia nie tyle wsparła drużynę, co była prawdziwym wzmocnieniem, bo oprócz 8. rzuconych punktów, dołożyła kilka ważnych zbiórek i dała dużą przewagę w walce pod tablicami. Pierwsza, rozpoznawcza kwarta zakończyła się co prawda skromnym prowadzeniem naszego zespołu, ale już II. kwarta, była tym na co liczyli brzescy kibice. Stalówki grały szybko i z pomysłem, a przede wszystkim nie pozwalały rywalkom zbliżyć się na tyle, by mogły wierzyć w końcowy sukces. Wygrana w tej partii różnicą 8.pkt sprawiła, że do szatni brzeżanki schodziły ze sporą już zaliczką 13. oczek.
Trzecia kwarta miała przypieczętować sprawę wyniku, i tak też się stało. Punkty Justyny Daniel, celne podania Martyny Mićków, a przede wszystkim zabójcza skuteczność Agaty Majki odebrały chęci do gry ostrowiankom. Oprócz świetnej gry kombinacyjnej w ataku, brzeżankmi zagrały przede wszystkim wyśmienicie w obronie. Zaledwie 9. oczek rzuconych Stali przez Ostrovię mówi samo za siebie. Stal wygrywa tę odsłonę 21:9 i przed ostatnimi 10.minutami prowadzi już 62:37. Klasą samą dla siebie jest Agata Majka, zdobywczyni 30.pkt.
W kwarcie nr IV. na parkiecie pojawiły się młodsze zawodniczki, wychowanki klubu. ale nie zamierzały one bynajmniej grać na utrzymanie wyniku. Poprawiły jeszcze osiągnięcie z III. kwarty, wygrywając różnicą 13.pkt, co dało ostatecznie miażdżące zwycięstwo 84:46.
W sobotę 25 stycznia Stalówki jadą do Jeleniej Góry. 9 lutego pauzują, a 15-go grają w Poznaniu. W hali w Brzegu będzie można je zobaczyć dopiero 22 lutego, w starciu z Tęczą Leszno.

OSTROVIA II OSTRÓW WLKP. – STAL BRZEG 46:84 (14:19, 14:22, 9:21, 9:22)
Stal Brzeg: Agata Majka 30, Justyna Daniel 16, Martyna Mićków 9, Aleksandra Teklińska 8, Natalia Tajerle 8, Natalia Bucyk 6, Karolina Kozera 5, Aleksandra Błasiak 2, Katarzyna Iwanicka, Justyna Podgórska. Trener Dariusz Konstanciuk