KS zdemolował Remedium

0

W 7. kolejce II. ligi futsalu, KS FT Brzeg podejmował w sobotę we własnej hali Remedium Pyskowice. Kibice obejrzeli 6 bramek.

Zanim jednak zgromadzeni na Oławskiej fani piłki halowej ujrzeli pierwszego gola, musieli się uzbroić w cierpliwość. Przez dwanaście minut utrzymywał się bowiem rezultat bezbramkowy. Tu też należą się brawa dla obu bramkarzy. A trzeba wspomnieć, że po raz pierwszy w tym sezonie, w brzeskiej bramce nie stanął Marcin Raczkowski, który pauzował za czerwoną kartkę i oczekuje na decyzję Wydziału Dyscypliny, ile spotkań będzie wynosiła jego karencja.
Szansę występu otrzymali więc: Bartosz Konieczny oraz Konrad Kuczyński, którzy rozegrali fantastyczne zawody. Ten drugi, w 38’ minucie obronił nawet przedłużony rzut karny. Wynik spotkania w 12’minucie otworzył Damian Michalak. Zespół z Pyskowic nie zdążył się otrząsnąć, a przegrywał już 2:0. Ósmą bramkę w sezonie zdobył Paweł Boczarski, najlepszy strzelec KS-u. Podłamanie w szeregach gości wykorzystał kilkanaście sekund później Adasik, podwyższając prowadzenie gospodarzy na 3:0.
Więcej goli w pierwszej połowie nie padło. W drugiej trzeba było czekać na nie aż do 34.minuty. Z bliska do siatki trafił Zagórski. Goście próbowali ratować jeszcze to spotkanie, chcąc szybko zdobyć bramkę. W 38’ minucie nadziali się jednak na kontrę, która rozstrzygnęła o losach meczu. Swojego drugiego gola w tym spotkaniu, a piątego dla KS-u strzelił Marek Zagórski. Co prawda bardzo szybko pyskowiczanie odpowiedzieli trafieniem Ryszczuka, ale do końca spotkania pozostawało niewiele ponad dwie minuty. Brzeg zasłużenie pokonał Remedium 5:1 i w najbliższą niedzielę pojedzie do Gorzyczek, by wyrwać Strzelcowi drugą lokatę w tabeli. Traci do niego bowiem tylko jeden punkt. W Brzegu KS FT zagra w niedzielę 26 stycznia, podejmując Berland Komprachcice.

KS FT BRZEG – REMEDIUM II PYSKOWICE 5:1 (3:0)
1:0 Michalak 12'; 2:0 Boczarski 14'; 3:0 Adasik 15'; 4:0 Zagórski 34'; 5:0 Zagórski 38'; 5:1 Ryszczuk 38'
Brzeg: Bartosz Konieczny, Konrad Kuczyński – Tomasz Kamiński, Artur Adasik, Marcin Zajączkowski, Damian Michalak, Marcin Łobodziec, Marcin Kucharski, Tomasz Raczkowski, Paweł Boczarski, Janusz Fabijaniak, Patryk Schwarz, Marek Zagórski