Koszykarki na zwycięskiej ścieżce

0

Przełom roku jest bardzo udany dla koszykarek brzeskiej Stali. Po dwóch wygranych w świątecznym turnieju, zaliczonych do klasyfikacji oficjalnych rozgrywek, w nowym roku przyszedł czas na ligę.

W niedzielę 5 stycznia brzeżanki pojechały do Wrocławia, na mecz z rezerwami Ślęzy. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Prowadzenie zmieniało się, jak w kalejdoskopie. Świetny mecz rozgrywała „ex-wrocławianka” Martyna Mićków. To ona była motorem napędowym brzeskiego zespołu. A gospodynie grały świetnie zwłaszcza w II. kwarcie. Na niespełna 3.minuty przed końcem prowadziły 34:32. Końcówka pierwszej połowy to zryw brzeżanek, które rzucają 10.pkt, przy zaledwie 2. oczkach wrocławianek. Na przerwę Stal schodzi na prowadzeniu 42:36.

Bardzo ważny był początek II. połowy. Gospodynie trafiły do kosza jako pierwsze i zniżyły stratę do 4.oczek. Ale później Stalówki zdobyły aż 11.pkt. z rzędu. Tak wysokiej przewagi zawodniczki Dariusza Konstanciuka nie pozwoliły już sobie odebrać. Mimo wysokiego prowadzenia brzeżanki zagrały do końca i odniosły zwycięstwo także w ostatniej kwarcie. W sumie Stal była lepsza we wszystkich czterech ćwiartkach i w całym meczu 77:62. Super strzelcem zespołu była Justyna Daniel – 25.pkt.

ŚLĘZA II MOS WKK WROCŁAW – STAL BRZEG 62:77 (17:20, 19:22, 12:20, 14:15)
Stal: Justyna Daniel 25, Agata Majka 16, Aleksandra Teklińska 15, Martyna Mićków 14, Agata Księżopolska 3, Katarzyna Iwanicka 2, Karolina Kozera 2, Natalia Bucyk, Paulina Tudaj, Ola Płuciennik. Trener Dariusz Konstanciuk
Po sukcesie we Wrocławiu, brzeskie koszykarki miały realny apetyt na skompletowanie 10 zwycięstwa z rzędu. Realne, bo rywalem Stali był jeden z najsłabszych zespołów w lidze – Ekonom Legnica.
Brzeżanki zaczęły to spotkanie z animuszem i szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie. Później jednak spuściły z tonu. Chyba poczuły się zbyt pewnie, bo legniczanki odrobiły w końcówce I. kwarty niemal całość strat. II. odsłona to jeszcze lepsza gra gospodyń i niemoc przyjezdnych. Niespodziewanie Ekonom wygrywa tę partię 16:15 i przed drugą połową niewielkie prowadzenie Stali stopniało jeszcze do 3. punktów.
Reprymenda trenera Konstnciuka mocno podziałała na Stalówki, które w trzeciej ćwiartce zaczęły wreszcie grać swoje. Nie do zatrzymania była dwójka Justyna Daniel – Agata Majka. Obie rzuciły po 25. pkt. Warto wspomnieć, że Justyna powtórzyła kropka w kropkę swój wyczyn z meczu ze Ślęzą, kiedy to również jej łupem padło ćwierć setki punktów.
Czwarta kwarta to przede wszystkim popis gry defensywnej brzeżanek. Na parkiecie pojawiły się najmłodsze Stalówki i zagrały znakomicie. Zespół Konstanciuka pozwolił legniczankom rzucić w tej partii tylko 8.pkt. Sam zdobył 20.oczek, pieczętując wysoką wygraną 86:58.
W najbliższą niedzielę 19 stycznia Stal ponownie zagra na wyjeździe, tym razem w Ostrowie Wlkp.

EKONOM LEGNICA – STAL BRZEG 58:86 (20:24, 16:15, 14:27, 8:20)
Stal: Justyna Daniel 25, Agata Majka 25, Martyna Mićków 14, Agata Księżopolska 9, Karolina Kozera 7, Natalia Bucyk 4, Katarzyna Iwanicka 2, Aleksandra Płuciennik 2, Paulina Tudaj, Aleksandra Błasiak. Dariusz Konstanciuk

fot  – Od lewej: Agata Majka, Ola Teklińska i najlepsza w dwu meczu Justyna Daniel