0
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

Nie będą miło wspominać niedzielnego spotkania futsaliści z Brzegu

W Komprachcicach odbyły się drugie w tym sezonie derby Opolszczyzny w II lidze śląsko-opolskiej, a na przeciw siebie stanęły zespoły GKS Masita Berland Komprachcice i KS Futsal Team Brzeg.
Od mocnego uderzenia zaczął Michał Zboch, który już w 1’ minucie dał gospodarzom prowadzenie 1:0. Po obu stronach było nerwowo i dało się odczuć napięcie derbowego spotkania. Do remisu w 12’ minucie doprowadził Damian Michalak, a asystował mu Marcin Kucharski. Niestety, dwie minuty później, po raz drugi do siatki brzeskiej drużyny trafia Michał Zboch i Komprachcice znów wychodzą na prowadzenie – jest 2:1.
W 19’minucie przed szansą zdobycia hat-tricka stanął Zboch, jednak Marcin Raczkowski obronił jego strzał z przedłużonego karnego. Wynik 2:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.
Druga część meczu to wymiana ciosów, nie dochodzących jednak do celu. Wreszcie w 23’minucie ładnym strzałem z dystansu popisuje się Marcin Łobodziec i pokonuje Karola Skowronka, doprowadzając do remisu 2:2. Odpowiedz Komprachcic jest natychmiastowa. Zegar pokazuje 24’ minutę, a były zawodnik brzeskiej ekipy, Stefan Karnatowski, cieszy się ze zdobycia bramki i po raz trzeci w tym meczu GKS wychodzi na prowadzenie.
Gospodarze idą za ciosem, w 25’ minucie gola na 4:2 strzela Michał Nowosielski. Nadzieję na dobry wynik dla brzeżan dał w 30’ minucie Marcin Zajączkowski zmniejszając dystans na 4:3. Nowosielski podwyższa prowadzenie miejscowych w 39’ minucie. Kropkę nad i postawił kolejny były zawodnik KS-u – Tomasz Rabanda zdobywając bramkę w ostatniej minucie.
Wyjątkowo w sobotę, a nie jak zwykle w niedzielę, 11 stycznia w hali przy Oławskiej w Brzegu KS Futsal Team podejmie Remedium Pyskowice (g. 18.00).

GKS BERLAND KOMPRACHCICE – KS FUTSAL TEAM BRZEG 6:3 (2:1)

KS FT Brzeg: Marcin Raczkowski, Bartosz Konieczny – Tomasz Kamiński, Artur Adasik, Marcin Zajączkowski, Damian Michalak, Marcin Łobodziec, Marcin Kucharski, Janusz Fabijaniak, Patryk Schwarz, Marek Zagórski