Udane zakończenie sezonu Zrywu

0

Niezwykły przebieg miało spotkanie B klasy pomiędzy Olimpią III Lewin Brzeski, a Zrywem Szydłowice. Po 45 minutach gry 2:0 prowadzili goście po bramkach Dawida Moskały i Damiana Skrobuta. Mecz układał się zatem po myśli podopiecznych trenera Tomasza Jaworskiego. Po przerwie nastąpił zwrot wydarzeń o 180 stopni.

Gospodarze trafili bramkę kontaktową tuż po wznowieniu gry, a Kondrada Kuczyńskiego pokonał Wojciech Biernacki. W 67 minucie wyrównał Paweł Dąbrowski, a chwilę później na 3:2 dla gospodarzy trafił Tomasz Jelenkowski. W 75 minucie w Zrywie Szydłowice na boisku pojawił się Mariusz Kolekta i w drużyna gości znów złapała wiatr w żagle. W 85 minucie prawym skrzydłem popędził Sebastian Biela i został sfaulowany na polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny, a „jedenastkę” na bramkę pewnie zamienił Damian Skrobut. W 92 minucie goście mieli rzut wolny 20 metrów od bramki Olimpii. Do piłki podszedł kapitan drużyny Przemysław Swat i pewnie kropnął nad murem tuż przy prawym słupku bramkarza gospodarzy. W 93 minucie drugą żółtą (pierwsza w 80 minucie za faul taktyczny) i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Mariusz Kolekta, który opóźniał grę rywali odkupując piłkę po gwizdku sędziego. Gospodarze już nie zdołali wyrównać i Zryw Szydłowice wywozi z Łosiowa cenne 3 punkty.

W ostatniej kolejce Zryw zmierzył się w Pawłowie z tamtejszym LZS-em. Szybko strzelony gol przez Ryszarda Dzwonka dla Szydłowic ustawił mecz. Goście trafili do bramki gospodarzy w sumie pięć razy i zakończyli sezon na 11. miejscu 4 pkt przed Pawłowem. Na listę strzelców wpisał się jeszcze raz Ryszard Dzwonek, Mirosław Lech, Damian Skrobut z karnego oraz Mariusz Kolekta, po strzale którego piłka trafiła w obrońcę i wpadła do siatki rywali uznana jako gol samobójczy.

OLIMPIA III LEWIN BRZESKI – ZRYW SZYDŁOWICE 3:4 (0:2)

50′ Wojciech Biernacki, 67′ Paweł Dąbrowski, 70′ Tomasz Jelenkowski – 17′ Dawid Moskała, 32′ i 85′ Damian Skrobut, 92′ Przemysław Swat

Zryw Szydłowice: Kuczyński Konrad, Skrobut Damian,Siwiecki Dawid, Swat Dawid, Soboń Tomasz, Swat Przemysłów, Abel Tomasz, Abel Rafał, Federenko Remigiusz, Moskała Dawid, Biela Sebastian (zmiennicy: Albert Popik, Mariusz Kolekta)

żółte kartki: 80′ Mariusz Kolekta, 89′ Albert Popik

czerwona kartka: 93′ Mariusz Kolekta (druga żółta)

LZS PAWŁÓW – ZRYW SZYDŁOWICE 1:5 (0:3)

(1′ Ryszard Dzwonek, 10′ Ryszard Dzwonek, 27′ Mariusz Kolekta, 58′ Mirosław Lech, 60′ Damian Skrobut k. – 49′ Radosław Korczyński k.)

Zryw: Kuczynski Konrad, Swat Dawid, Swat Przemysław, Skrobut Damian, Siwiecki Dawid, Biela Sebastian, Abel Tomasz, Abel Rafał, Kolekta Mariusz, Dzwonek Ryszard, Lech Mirosław

Rezerwa: Soboń Tomasz, Federenko Remigiusz, Popik Albert, Moskała Dawid