Skuteczny finisz

0

Olimp wyprzedzał w tabeli I.ligi zespół z Tarnowa różnicą aż 8.pkt. Na parkiecie dystans ten nie miał jednak żadnego przełożenia.

Widoczny jest brak najlepszego strzelca Olimpu – Michała Piecha. Do gry po długiej, rocznej przerwie powrócił za to Wojciech Zych. Pies pogrzebany był jednak przede wszystkim w obronie. Problemy były dwa i nazywały się Dutka i Szatko. Pierwszy rzucił w całym meczu 10.bramek, drugi był niewiele gorszy – 8. goli. To głównie za sprawą znakomitej dyspozycji tej dwójki, tarnowianie prowadzili do przerwy 14:10, a momentami ich przewaga sięgała nawet 5.bramek.
W drugiej części długo obraz gry się nie zmieniał. Dopiero na kwadrans przed końcem świetnie zaczął bronić Wasilewicz, goście zaczęli gubić piłki, a swoje rzucał Chmiel. Cały grodkowski wózek do przodu pchał Tomasz Biernat. Gra Olimpu wreszcie zaskoczyła i trener SPR-u mógł tylko bezradnie rozkładać ręce. Gospodarze wygrali drugą połowę 16:11 i cały mecz, po emocjonującej końcówce, 26:25.
W najbliższej kolejce Olimp jedzie do Świdnicy.

OLIMP GRODKÓW – SPR TARNÓW 26:25 (10:14)
Olimp
: Fiodor, Wasilewicz – Chmiel 7,T. Biernat 5, Gradowski 4, Kolanko 4, Górny 3, Bujak 1, Ogorzelec 1, Zych 1, Dziurgot, M. Biernat, P. Biernat. Trener Piotr Mieszkowski