Trzy złota Śliwy

0

Paulina Śliwa, zawodniczka LZS KS Olszanka – Pogorzela, na XXIII Mistrzostwach Polski Kobiet w Wyciskaniu Leżąc, które odbyły się 15 i 16 marca w Tarnobrzegu, pierwszym podejściem, zaliczając perfekcyjnie75kg, zapewniła sobie w trzech kategoriach złote medale – do 63kg w juniorkach do lat 18 oraz do lat 20 oraz do 23 lat.

Kolejnych podejść do 77,5 kg jak i do 80 kg nie udało się Śliwie zaliczyć. Pomimo tego, zdeklasowała konkurencję i zgarnęła 3 złote medale. Powyższy wynik dał jej również 3 miejsce w kategorii Open juniorek do lat 18. Jej koleżanka klubowa – Małgorzata Hałas – zaliczając po kolei w pięknym stylu 82,5kg, 90kg i 95kg zajęła drugie miejsce, co dało jej srebrny medal w kategorii do 72kg w kategorii seniorek.
Wśród mężczyzn, po zaciętej walce, Łukasz Czajkowski zaliczył w trzecim, ostatnim podejściu 160kg, czym zapewnił sobie pierwsze miejsce oraz złoty medal w kategorii do 74kg w juniorach do lat 20. W tej samej kategorii wagowej, tylko że w weteranach, Andrzej Kozłowski zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal, zaliczając 170kg, a następnie 175kg, po czym spalił podejście do 182,5kg. W seniorach ten wynik uplasował go na piątym miejsce. Marcin Gackowski, zaliczył również 175kg i spalił dwa podejścia do 180kg w seniorach, w kategorii do 93kg, co dało mu piąte miejsce. W kategorii do 105kg Bartłomiej Drozd zalicza w pierwszym podejściu 210kg. W drugim atakuje 215kg. W trzecim 245kg, jednak bez powodzenia, co klasyfikuje go ostatecznie na czwartym miejscu wśród juniorów do 23 lat.

Jak poinformował prezes LZS KS Olszanka – Pogorzela Dariusz Ilów, nasze reprezentantki: Paulina Śliwa i Małgorzata Hałas zostały przez trenera kadry PZKFiTS zgłoszone do udziału w Mistrzostwach Świata w Danii.