Finał wojewódzki pingpongistek

0

W ubiegłą środę 19 marca, uczennice Zespołu Szkół Nr 1 z Oddziałami Sportowymi z Brzegu wystąpiły w finale wojewódzkim w tenisie stołowym drużynowym szkół gimnazjalnych w Dobrzyniu Wielkim.

Zawody rozgrywane były na 12 stołach z udziałem12 zespołów. Drużyny zostały rozlosowane do 4 grup. W grupach rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”, a następnie zwycięzcy grup walczyli pomiędzy sobą. Tak samo rozgrywane były mecz pomiędzy drużynami, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsca w grupach. Po zaciętych meczach grupowych dziewczęta zajęły 3 miejsce w grupie i walczyły o lokaty 9 – 12. Ostatecznie rywalizację ukończyły na 10 miejscu. W drodze do finału nasze zawodniczki zwyciężyły w zawodach miejskich i powiatowych.
ZSZ wystąpił w składzie: Karolina Pastuszczak i Kamila Bobra. W finale wojewódzkim zamiast Kamili wystąpiła Gabriela Zachariasz. Opiekun zespołu mgr. Jacek Zawadzki.