Pięściarski marzec

0

Pięściarze z brzeskiego klubu bokserskiego wzięli udział w marcu w dwóch turniejach na Dolnym Śląsku.

Pierwszy z turniejów odbył się na początku miesiąca we Wrocławiu. Stoczono 26 pojedynków, a w trzech wzięli udział pięściarze z Klubu Bokserskiego ''Orlik'' Brzeg. W kategorii juniorów, w wadze do 69 kg Bartosz Smolak pokonał Dawida Kismana (Chemik -K.Koźle), a w kategorii młodzieżowiec do 69 kg Paweł Wechman przegrał z Łukaszem Koziarskim (Adrenalina). Wojciech Maciocha w kategorii do 75 kg, po bardzo wyrównanej walce, przegrał na punkty z gospodarzem turnieju Vadimem Kidiakinem (Gwardia Wrocław). Był to pierwsze zawody po długiej przerwie i można je potraktować, jako przetarcie przed kolejnymi startami.
Już dwa tygodnie później, w sobotę 22 marca, w Dzierżoniowie Orlik wystartował w turnieju bokserskim w klubie Piotra Wilczewskiego – Global Boxing. Spośród 21 pojedynków, w jednym z nich Grzegorz Rybak. W kategorii juniorów, w wadze do 64 kg, Rybak pokonał jednogłośnie na punkty Adama Urbanca (Pardubice) z Czech. Dla drugiego z brzeżan, Piotra Zielińskiego, nie było przeciwnika w jego kategorii wagowej i wiekowej. Był to drugi turniej w tym roku, w którym nie wystąpili wszyscy nasi zawodnicy. Już wkrótce, w dniach11-13 kwietnia w Ziębicach, odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów, gdzie wystartuje czterech naszych zawodników.
Klub liczy też na zainteresowanie sponsorów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na treningi do sali przy ul. Oławskiej oraz do odwiedzenia naszej strony na Facebooku – Klub Bokserski Brzeg.