Mistrzostwa makroregionu

0

W sobotę 5 kwietnia, w Bystrzycy Kłodzkiej, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Taekwon-do I.T.F.

Młodzicy rywalizowali w układach i technikach specjalnych, a starsi dodatkowo w walkach, dla juniorów i juniorów młodszych była to II eliminacja do Mistrzostw Polski. Organizatorem zawodów był Młodzieżowy Klub Sportowy Taekwon-do z Bystrzycy Kłodzkiej. Udział wzięło ponad 200 zawodników z 21 ośrodków reprezentujących 10 klubów makroregionu południowo-zachodniego, wśród nich 11 reprezentantów brzeskiej filii Klubu Centrum Taekwon-do I.T.F., trenujących pod okiem Zbigniewa Sempa w Zespole Szkół Ekonomicznych.
W kategorii wiekowej młodzika startowali: Olimpia Malik, Natalia Oliwa, Milena Porębska, Igor Fronckiewicz, Karol Szczurowski i Natalia Kuszman.
Olimpia Malik zdobyła srebrny medal w konkurencji układów dziewcząt powyżej 6 kup.
Pozostali zawodnicy także wypadli dobrze i zajęli punktowane lokaty. Łącznie młodzicy zdobyli 23 punkty w ramach punktacji Ogólnopolskiego Systemu Sportu Dzieci i Młodzieży Ministerstwa Sportu.
W kategorii wiekowej juniorów młodszych wystartowali: Marlena Wesołowska, Bartosz Bryda, Bartosz Dąbkowski , Michał Kadłubowski i Dorian Kondrajczak.
Bardzo dobry występ zaliczyła Wesołowska, zdobyła złoty medal w konkurencji indywidualnych technik specjalnych kobiet i brązowy medal w konkurencji walk kobiet w kategorii do 55 kg .
Kondrajczak w konkurencji układów stopni mistrzowskich i 1 kup zdobył brązowy medal, w konkurencji walk w kategorii do 58 kg zajął lokatę w przedziale miejsc 5-8.
Bryda w konkurencji układów stopni mistrzowskich i 1 kup zdobył brązowy medal, w konkurencji walk w kategorii do 52 kg zajął miejsce 5-8.
Kadłubowski w konkurencji walk w kategorii do 52 kg zdobył brązowy medal.
Dąbkowski w konkurencji walk w kategorii do 52 kg zajął miejsce 5-8.

fot  od lewej N. Oliwa, I. Fronckiewicz, M. Porębska, O. Malik, N. Kuszman; w drugim rzędzie M. Wesołowska, B. Bryda, D. Kondrajczak, B. Dąbkowski, M.Kadłubowski, K.Szczurkowski