IV Brzeskie Gran Derbi dla Barcelony

0

Czwarta konfrontacja brzeskich kibiców Realu Madryt i FC Barcelona zakończyła się zwycięstwem tych drugich.

Sympatycy Blau Grany, która w tym sezonie najprawdopodobniej nie zdobędzie ani jednego trofeum, wygrali na otarcie łez 8:5, a sam mecz, jak przystało na amatorów, miał wiele zwrotów akcji.

Fani Barcelony już po 15. sekundach prowadzili 1:0 po bramce Macieja Sieka, a po 30. minutach gry (pierwsza tercja) było 3:0. Druga część jednak należała do Realu, który w kolejnych 30. minutach gry zdołał wyrównać na 3:3. Ostatnia tercja obfitowała w wyjątkowo ofensywną i radosną grę. Obie ekipy nie stawiały już na obronę, a większość zawodników skupiało swoje siły jedynie pod bramkami rywali. Efektem tego było kolejnych 7. bramek, z których 5. padło łupem kibiców zespołu z Katalonii.

XIII Mecz Brzeskich Kibiców
IV Brzeskie Gran Derbi
(3×30 minut)

Real Madryt – FC Barcelona 5:8 (0:3, 3:0, 2:5)

0:1 Maciej Siek – 1’; 0:2 Jakub Madejski – 20’; 0:3 Jarosław Posyniak – 26’; 1:3 Marcin Kucharski – 40’; 2:3 Ryszard Dzwonek – 46’; 3:3 Ryszard Dzwonek – 51’; 4:3 Tomasz Makarewicz – 63’; 4:4 Robert Kowalik – 67. (samobójcza)’; 5:4 Marcin Kucharski – 70’; 5:5 Maciej Siek – 74’; 5:6 Szymon Bogdan – 77’; 5:7 Szymon Bogdan – 79’; 5:8 Dominik Koziar – 81’.

Real: Eliasz Danowski – Robert Kowalik, Aleksandra Płuciennik, Szymon Król, Robert Nowakowski – Paweł Grabowski, Dariusz Kałuziński, Damian Czernik, Mariusz Florków – Ryszard Dzwonek (c), Paweł Dąbrowski oraz Tomasz Makarewicz, Michał Przybyś, Marcin Kucharski, Łukasz Paluszek.

Barcelona: Bartosz Przybysz – Patryk Kiekisz, Przemysław Chamot, Mirosław Lech, Kamil Bogdan – Jakub Madejski, Jarosław Posyniak, Szymon Bogdan, Krzysztof Szewerniak – Mariusz Kolekta (c), Maciej Siek oraz Marek Grzesiuk, Dominik Koziar, Michał Dąbrowski, Marcin Iwanowiec, Andrzej Kamiński.

Sędziował Janusz Dębski; żółta kartka: Przemysław Chamot.