Finisz sezonu

0

Nasi szczypiorniści kończą zmagania ligowe. W sobotę po raz ostatni na parkiet wyszli brzeżanie, podejmując we własnej hali Dziewiątkę Legnica. Olimp grał wczoraj wieczorem z AZS-em Przemyśl (opis meczu w następnym wydaniu gazety), a wcześniej na wyjeździe z Viretem Zawiercie.

– I.LIGA:
Walczący o fotel wicelidera I.ligi Viret, w pierwszej rundzie wygrał w Grodkowie 33:28 i był zdecydowanym faworytem rewanżowego meczu przed własną publicznością. Już na początku gospodarze objęli prowadzenie 3:0. W 8’minucie Viret wciąż prowadził różnicą trzech goli 6:3, ale następny fragment grodkowianie wygrali 4:1, doprowadzając do stanu 7:7.
W 18’minucie goście objęli pierwsze prowadzenie w meczu, po golu Sebastiana Kolanko. Końcówka pierwszej połowy należała do Olimpu, który dobrze bronił, a w ataku błyszczał zwłaszcza za sprawą Gradowskiego i Tomasza Biernata. Po pierwszych 30.minutach Grodków prowadził w Zawierciu 15:13.
Wynik drugiej części otworzył celnym rzutem Chmiel. Niestety, na tym golu Olimp zatrzymał się na długo. Przez blisko 10. minut nie potrafił pokonać, broniących bramki Zawiercia, Kota i Kruka. Gospodarze rzucili 5. bramek pod rząd i odskoczyli naszej ekipie na 18:16. W 55’minucie był jeszcze remis 24:24, po trafieniu Ogorzelca. Tak, jak końcówka I.połowy należała do Olimpu, tak ostatnie 5.minut meczu było popisem Viretu, zwłaszcza w defensywie. Miejscowi pozwolili na celny rzut tylko Zychowi, sami zaś bogacąc konto o kolejne 5. goli. Viret wygrał z Olimpem 29:25.
Ostatni mecz sezonu grodkowianie grali we własnej hali z goniącym go w tabeli AZS-em Przemyśl, ale już po zamknięciu tego wydania gazety.

VIRET ZAWIERCIE – OLIMP GRODKÓW 29:25 (13:15)

OLIMP: Wasilewicz, Fiodor – T. Biernat 6, Gradowski 6, Zych 3, Kolanko 3, Żubrowski 2, Chmiel 2, Ogorzelec 2, Bujak 1, Górny, Dziurgot, Urban, Smoliński, M. Biernat, P. Biernat. Trener Piotr Mieszkowski

– II. LIGA:
Szczypiorniści Orlika grali w minioną sobotę przeciwko Dziewiątce Legnica. Goście walczyli o opuszczenie przedostatniego miejsca w tabeli, Orlik o 9.lokatę na koniec sezonu.
Po 2.minutach legniczanie prowadzili 2:0. Gole Włodka i Pasierbka z karnego, dały w 4’minucie remis 2:2. W 9’minucie Sobczyk odbił nogą rzut z 7m Szyby, a Pasierbek podwyższył na 5:3. Po kwadransie meczu Orlik powiększył dystans do 3.goli. Trzy minuty później Pasierbek spudłował z karnego, a goście doprowadzili do wyrównania 9:9. Ale był to przełomowy moment dla szczypiornisty z nr 7. W pozostałych 11.minutach zdobył 5.goli, a całą I.połowę zamknął indywidualnym dorobkiem 8.bramek.
W pierwszej akcji II. części na listę strzelców wpisał się Krawczyk (18:15). W 37’minucie dwie bramki z rzędu rzuca Włodek, a Orlik prowadzi już 23:19. Karnego broni Kania i wydaje się, że nic już nie zatrzyma brzeżan w marszu po zwycięstwo.
Od 43’minuty, czyli od stanu 24:20, gospodarze przestają trafiać. Legniczanie rzucają 4.bramki z rzędu i w 53’minucie jest 24:24. Niemoc strzelecką przerwał wreszcie Pasierbek. Do 57’minuty gra toczy się gol za gol, a na tablicy remis po 27. Z 7 m zimną krew zachowuje Pasierbek. Orlik odparł atak Dziewiątki, a minutę później ostatnią bramkę w meczu rzuca Włodek. Orlik wygrał z Legnicą 29:27 i jeśli Zagłębie nie zdobędzie punktów w ostatniej kolejce sezonu (w której nie gra już Orlik) w Zielonej Górze, to brzeżanie zajmą 9.lokatę w sezonie 2013/2014 II.ligi.

ORLIK BRZEG – DZIEWIĄTKA LEGNICA 29:27 (17:15)

ORLIK: Sobczyk, Kania, Stypiński – Pasierbek – 12, Krawczyk – 7, Włodek – 5, Potępa – 3, Stanoszek – 1, Sendra – 1, Kurtyka, Stopka, Betka