Małapanew z Pucharem Polski

0

W rozgrywanym w środowe popołudnie (11.06.) finale wojewódzkiego Pucharu Polski tryumfował zespół Małapanew Ozimek, który na Stadionie Miejskim w Brzegu pokonał Piast Strzelce Opolskie.

Już drugi rok z rzędu brzeski obiekt jest areną finałowego starcia rozgrywek pucharowych na szczeblu wojewódzkim. Tym razem stanęły naprzeciw siebie zespoły z poziomu III. ligi. Piast grał w sezonie 2013/2014 w tej klasie rozgrywkowej, a Małapanew właśnie tam awans wywalczyła. Zespół z Ozimka udany sezon okrasił dodatkowo zdobyciem Pucharu Polski, pokonując drużynę ze Strzelec Opolskich 3:0.
Pierwszy groźny strzał, z rogu pola karnego, w 6’minucie oddał Daniel Wolny z Piasta. Piłka nieznacznie minęła spojenie słupka z poprzeczką bramki Małejpanwi. W pierwszych minutach drużyna z Ozimka niemal nie istniała. To Piast był w posiadaniu piłki i cały czas przebywał z nią na połowie Małejpanwi. Ozimek odgryzł się w 12’minucie, gdy do siatki trafił Wróblewski – arbiter odgwizdał jednak pozycję spaloną. Trzy minuty później sytuację sam na sam z bramkarzem miał Dawid Wolny, ale przestrzelił mocno nad poprzeczką. Chwilę po tym, napastnik Piasta zmarnował kolejną stuprocentową okazję.
Małapanew odpowiedziała akcją Karabina, który dośrodkował na 17m, skąd tuż obok okienka bramki Piasta uderzał Wróblewski. Najbliżej zdobycia gola był w 28’minucie Słonecki. Dośrodkowywał z prawego skrzydła zbyt mocno i ku zaskoczeniu wszystkich obił poprzeczkę ozimskiej bramki. Później oba zespoły stworzyły jeszcze po jednej dobrej akcji, ale do przerwy wynik bez zmian 0:0.
Obraz gry odmienił się w II. połowie, a jej bohaterem był piłkarz Małejpanwi – Mateusz Marzec. W 52’minucie wyłożył piłkę Wróblewskiemu, który zamienił podanie na bramkę. Dziesięć minut później znów dryblował Marzec i został sfaulowany w polu karnym Piasta. Sam podszedł do jedenastki i podwyższył prowadzenie Ozimka na 2:0. Piast miał swoje okazje, ale marnowali je obaj Wolni: Daniel i Dawid. Zwycięstwo Małejpanwi przypieczętował w 90’minucie Marzec, po pięknym rajdzie z piłką od połowy boiska.

PIAST STRZELCE OP. – MAŁAPANEW OZIMEK 0-3 (0-0)
0-1 Wróblewski – 52’, 0-2 Marzec – 62’ (karny), 0-3 Marzec – 90’.

PIAST: Feć – Słonecki, Michoń, Fesser (60’ Wdowik), Łoziński (60’ Se¬mik), Rewucki (57’ Jakubczak), Dyczek, Wawrzyniak, Job, Daniel Wolny, Dawid Wolny. Trener Dariusz Kaniuka.

MAŁAPANEW: Lech – Katzy, Zmuda, Krzymiński, Kotula, Górniaszek, Marzec, Karabin, Wróblewski, Meryk (72’ Molendowski), Romanowski. Trener Łukasz Wicher.