Olimp Grodków remisuje z KSSPR Końskie 27:27 (14:14)

0

Kibice na długo zapamiętają czwartkowy mecz Olimpu Grodków z KSSPR-em Końskie (10.11.2016). Olimp zdobył swój pierwszy punkt, remisując z zespołem z Świętokrzyskiego.

Pierwszą bramkę zdobyli goście. Do bramki Damiana Zająca trafił Bartosz Sękowski, następne minuty to prowadzenie zespołu z Końskich, ale nie na długo bo w 13 minucie do remisu 5:5 doprowadził Dawid Mierzwiński, który w akcji sam na sam pokonał bramkarza gości. Przez następne cztery minuty oba zespoły idą łeb w łeb. W 19 minucie dzięki Piechowi Olimp wychodzi na jednobramkowe prowadzenie, które nie trwało długo, gdyż goście po następnych trafieniach wychodzą na trzybramkowe prowadzenie. W końcówce pierwszej połowy na nic nie zdały się trzy bramki z rzędu Przemysława Matyjasika, gdyż w 26 minucie Olimp ponownie doprowadził do remisu 12:12. Bramkę dającą Olimpowi remis w akcji sam na sam zdobył Paweł Prokop. Skrzydłowy Olimpu dostał piłkę z kontry i pewnie pokonał Daniela Szota. Pierwsza połowa meczu kończy się ostatecznie się remisem 14:14.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od trafień Piecha z prawego skrzydła i Barana z lewego. Po pięciu minutach na tablicy w hali przy Sienkiewicza ponownie widniał remis 17:17. Po faulu gospodarzy sędziowie zdecydowali się podyktować rzut karny do obrony którego wyszedł drugi bramkarz Olimpu Maksymilian Madaliński. Przemysław Matyjasik ponownie wyprowadził zespół gości na prowadzenie, które nie trwało długo bo ponownie był remis 18:18. Następne minuty to przewaga Olimpu, który w odstępie kilku minut potrafił wypracować przewagę dwóch bramek. Od 46 minuty obie drużyny ponownie remisują. Wynik spotkania oscylował w granicach jednobramkowej przewagi Olimpu i remisu. Kluczowa bramka wyrównując dla KSSPR-u padła kilkanaście minut przed końcem meczu. Po nieudanej akcji Olimpu Łukasz Gradowski niechcący wpadł na zawodnika KSSPR-u, sędziowie zinterpretowali to jako faul taktyczny, co w nowych przepisach skutkuje natychmiastowym rzutem karnym. Gradowski za niesportowe zachowanie zobaczył również czerwony kartonik. Przemysław Matyjasik ponownie zdobył bramkę, która dała gościom remis 27:27. Olimp miał jeszcze szansę na rzut dający zwycięstwo, ale tak się nie stało. Mecz zakończył się wynikiem 27:27. Trochę więcej chłodnej głowy, a w następnych meczach grodkowianie powinni powiększać swój dorobek punktowy.

W końcu pierwszy punkt w sezonie, ale wielka szkoda bo zwycięstwo było w zasięgu drużyny. Końcówka meczu wskazywała na zdobycie dwóch punktów. Zdobyty jeden punkt w tym spotkaniu to dla mnie przegrany punkt, który mnie w ogóle nie cieszy . Podsumował spotkanie Michał Piech trener UKS Olimp Grodków.

– Mecz w naszym wykonaniu wyglądał przynajmniej ospale, brakowało koncentracji dużo piłek wyrzuciliśmy na aut. Trzeba przyznać, że dobrze zagrał bramkarz z Grodkowa, który wybronił wiele piłek. W końcówce Grodków wyszedł na prowadzenie, a nasza drużyna doprowadziła do remisu, z którego należy się cieszyć, choć do końca nie jesteśmy zadowoleni. Podsumował trener KSSPR Końskie Michał Przybylski

UKS Olimp Grodków -KSSPR Koński 27: 27 (14:14)
UKS Olimp Grodków: Zając, Madaliński – Baran 5, Maciejewski 1, Dziurgot 3, Chmiel 3, Mierzwiński 2, Gradowski 3, Bujak, Ogorzelec, Piech 4, Świerczyński 1, Turyniewicz 1, Prokop 4. Trener: Michał Piech, Kary: 8 min., czerwona kartka: Gradowski
KSSPR Końskie: Szot, Wnuk – Sękowski 3, Słonicki 2Maleszek 3, Pilarski, Jamioł 1, Matyjasik 9, Napierała 2, Mastalerz 2, Gasin, Rutkowski, Smołuch 5. Trener: Michał Przybylski, kary: 6 min.

Widzów: 250, sędziowie: Demczuk Damian, Rosik Tomasz (obaj Lubin)