Drugi Integracyjny Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw w SP Gałązczycach

0

Dnia 8.12.2016 w Szkole Podstawowej w Gałązczycach (gmina Grodków) z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego – Janusza Korcali zorganizowany został drugi Integracyjny Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw dla uczniów szkół podstawowych.


Uczestnikami turnieju byli uczniowie Ośrodeku Szkolno-Wychowawczy w Grodkowie, Szkoła Podstawowa w Jaworowie oraz uczniowie klas 1-3 SP w Gałązczycach. Rozgrywki miały charakter gimnastyczny. W turnieju  chodziło głownie o zachętę najmłodszych do zabawy w ruchu.

W turnieju chodziło przede wszystkim o ruch i zabawę. Zorganizowaliśmy około dziesięciu konkurencji, które były powiązane z elementami gier zespołowych. Wszystkie zmagania zostały zorganizowane pod kątem przyrównywania do Świętego Mikołaja i zimy. Np. kozłowanie piłkami było kozłowaniem śnieżkami, skakanie na piłkach to skakanie na dużych kulach śniegowych. Zmiana nazw niektórych przyrządów miała pokazać, że nie jest to typowy turniej gier i zabaw. – Wyjaśnia pomysłodawca Mikołajkowego Turnieju Gier i Zabaw Janusz Korcala.

W tegorocznej edycji pierwsze i drugie miejsce miejsce przypadło dla zespołów z Gałązczyc, natomiast trzecie miejsce przypadło SP z Jaworowa, czwarte SOSW w Grodkowie. Jak zaznaczają inicjatorzy wydarzenia, najważniejsza była dobra zabawa w ruchu, której nie brakowało. Po zakończeniu wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz słodycze. Inicjatorzy liczą, że w przyszłym roku uda się zorganizować trzecią edycję Turnieju Gier i Zabaw.

Galeria: