Znakomity występ Natalii Bajor

0

W dniach 16-18 grudnia w  Zawierciu rozegrano II Grand Prix Polski seniorów tenisie stołowym. Znakomicie się w nim spisała  19-letnia brzeżanka Natalia Bajor (wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odra Brzeg), która w finale uległa 0-4 (-4,-6,-9,-9)  30 letniej Magdalenie Sikorskiej z KU AZS AJG Częstochowa i zajęła 2 miejsce w turnieju.

Porażka jednak  jest tym bardziej zaskakująca, że tydzień temu nasza zawodniczka pokonała pewnie rywalkę w meczu ligowym 3-1. II GPP wzięło udział 87 seniorek i 126 seniorów (wyłonionych na podstawie : list rankingowych  po 16 najlepszych  zawodniczek i po  16 zawodników z I GPP+ po 32 zawodniczki i 32 zawodników z WTK  okręgowych oraz po 16 zwycięzców grup wzięło udział w turnieju głównym  – w sumie po 60 pingpongistek i pingpongistów.

Wyniki Natalii:
1/16 finału : Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) – Katarzyna Nowocin (MKS EMDEK  Bydgoszcz)  –  4-3 (9-10,3,-7,2,-9,6).
1/8 finału : N. Bajor – Ada Jończyk  (KU AZS UE Wrocław)  – 4-0 (8,6,11,6).
1/4 finału: N. Bajor –  Katarzyna Ślifirczyk (KU AZS AJG Częstochowa) – 4-0  (8,3,9,7).
1/2 finału: N. Bajor – Roksana Załomska (KU AZS AJG Częstochowa)  – 4-2 (-11,9,-7,9,8,8,4).
Finał:
N. Bajor – Magdalena Sikorska  (KU AZS AJD Częstochowa)  –  0-4  (-4,-6,-9,-9).

Po dwóch turniejach GPP seniorek czołówka przedstawia się  następująco:

1. Klaudia Kusińska  (GLKS Nadarzyn)  – 550 pkt.
2. Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) –  525 pkt.

3. Roksana Załomska (AZS UE AJD Częstochowa) – 500 pkt.
4. Magdalena Sikorska (KU AZS AJD (Częstochowa) – 470 pkt.

Dobrze się spisał inny brzeżanin Michał Galas ( Klub AZS PWSZ Nysa),  który Michał  Galas uplasował  sie na miejscach w przedziale 13-16 i utrzymał się do III GPP seniorów.