Pierwsze zwycięstwo KS Gredar Futsal Team Brzeg!

0

Sobota 7. stycznia 2017 zapisze się na kartach sportowej historii KS Gredar Futsal Brzeg jako dzień zwycięstwa w rozgrywkach pierwszej ligi. Przed spotkaniem Brzeżanie przystępowali z wolą walki o zwycięstwo, czego brakowało drużynie w rundzie jesiennej. Powtarzane przez trenera Mariusza Świtonia słowa o pierwszych zwycięstwach spełniły się. W Łodzi Gredar rozgromił miejscowy AZS WSIU Malwee Łódź.

Mecz z soboty nie należał do najłatwiejszych, oba zespoły znajduja się bowiem w dole tabeli. Brzeżanie głodni zwycięstw zajmowali ostatnie miejsce z dorobkiem czterech punktów, które zostały zdobyte poprzez remisy w czterech meczach. Przez okres przerwy między rundami zawodnicy nie próżnowali, ciężko pracując nad swoją formą.

Przez pierwsze pięć minut to gospodarze próbowali pokonać gości, ale bezskutecznie. Zawodnicy z Brzegu przyjęli piłkę i po akcji Boczarskiego, który umiejętnie zagrał w wolne pole do Jaworskiego, zdobyli bramkę i objęli prowadzenie 0:1.

Drugą bramkę w 10 min. spotkania ponownie zdobył Jaworski. Zawodnik gospodarzy zaatakował bramkę Raczkowskiego, który skutecznie interweniował, podając szybko piłkę do niepilnowanego Jaworskiego, który znalazł się pod bramką sam na sam z bramkarzem gości nie dając mu szans na obronę strzału. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się wynikiem 0:2 dla przyjezdnych, którzy mogli zejść do szatni z daleko idącym optymizmem przed drugą częścią spotkania.

Po zmianie stron to gospodarze przystąpili do ataku. Na pierwszą bramkę musieli jednak poczekać do 32. minuty spotkania. Oddany strzał obronił Raczkowski, ale piłka została dobita przez Pawłowskiego. Wynik meczu wynosił wtedy 1:2, trener Gredaru poprosił wówczas o czas. Brzeżanie byli bliscy zdobycia kolejnej bramki, ale to zespół Malwee doprowadził do remisu, zza pola karnego celnie strzelił Młynarczyk.

Radość z remisu w zespole z Łodzi trwała przez około minutę, gdyż tyle właśnie czasu potrzebował Gredar na zdobycie kolejnych dwóch bramek. Na dwie minuty przed końcem spotkania gospodarze zdobywają trzecią bramkę, do bramki gości ponownie trafił Pawłowski, który dał nadzieję swojemu zespołowi na remis w tym spotkaniu. Ale to Gredar zadał decydujący cios i przed końcowym gwizdkiem zdobył piątą bramkę, z rzutu wolnego pod poprzeczką trafił Boczarski ustalając tym samym wynik meczu.

Spotkanie zakończone zwycięstwem pozwala KS Gredar Futsal Team Brzeg awans o jedno oczko w górę. Z dorobkiem siedmiu punktów zajmują dziesiątą lokatę. W przyszłej kolejce brzeska drużyna zmierzy się z Heiro Rzeszów, który obecnie zajmuje ostatnie miejsce i traci jedynie jeden punkt do Brzeżan.

AZS WSIU Malwee Łódź – KS Gredar Futsal Team Brzeg 3:5 (0:2)

Bramki: 32. Pawłowski, 34. Młynarczyk, 38. Pawłowski (Olczak) – 5. Jaworski (Boczarski), 10. Jaworski (Raczkowski), 35. Boczarski, 36. Zajączkowski (Boczarski), 40. Boczarski

Kartki: 21. Krysiak (LDZ) – 16. Kędra (BRZ), 22. Słonina (BRZ), 39. Ozóg (BRZ) 34. Krysiak (LDZ)

Malwee Łódź: Olejnik (Werner) – Sztaba, Krysiak, Pomykała, Wasiak – Młynarczyk, Pruszkowski, Baryła, Magnus, Olczak, Wyszkowski, Trzcinka, Pawłowski

KS Gredar Futsal Team Brzeg: Raczkowski (Pająk) – Ozóg, Boczarski, Fabiszewski, Kędra – Zadrożny, Słonina, Adasik, Todić, Grochowski, Zajączkowski, Jaworski

Sędziowie: Paweł Wałęga (Podkarpacki ZPN), Michał Potępa (Podkarpacki ZPN), Jan Gawle (Podkarpacki ZPN)