KS Gredar Futsal Team Brzeg odpada z Pucharu Polski

0

W niedzielę (22.01.2016) KS Gredar Futsal Team Brzeg zagrał mecz w 1/32 Pucharu Polski. Rywalem brzeżan był pierwszoligowiec z grupy północnej. Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski – przeciwnik brzeskiej drużyny – w swojej grupie zajmuje trzecie miejsce. Spotkanie zakończyło się remisem, a jego ostateczny wyniki miała rozstrzygnąć dogrywka, po której drużyny w dalszym ciągu remisowały. Ostateczny rezultat dały rzuty karne, w których lepsi okazali się rywale.


Spotkanie w Zielonej Górze rozpoczęli brzeżanie, lecz po chwili piłkę przejęli gospodarze. Przez następne minuty oba zespoły stworzyły wiele podbramkowych sytuacji, ale to Gredar w 9. minucie zdobył pierwszego gola. Do bramki AZS-u trafił Krawcow, który dostał piłkę od Michalaka. W 14. minucie zawodnik AZS-u – Pudzianowski otrzymał żółtą kartkę za przetrzymywanie zawodnika rywali przy kontrataku. Minutę później ten sam zawodnik, w podobnej sytuacji, ujrzał ponownie żółtą kartkę, w efekcie czego zobaczył czerwony kartonik i musiał opuścić parkiet. Osłabiony AZS przeszedł następnie do natarcia, co zaskutkowało bramką wyrównującą, którą zdobył Biereśniewicz. Pierwsza połowa kończy się remisem 1:1

Początek drugiej połowy to dwie kontry w wykonaniu Gredaru. Drugi kontratak zakończył się bramką dla brzeżan. Raczyński oddał strzał, a piłka przeszła między nogami bramkarza gości. Zespół Gredaru objął prowadzenie 1:2. Następne minuty pokazywały nerwowość w zespole z Zielonej Góry. W 29. minucie zawodnik AZS-u oddał strzał z dystansu, co zaskoczyło bramkarza. Na tablicy ponownie widniał remis, który nie utrzymał się długo. Zielonogórzanie ponownie nabrali pewności siebie w 31. minucie kiedy to Haraś, po indywidualnej akcji, oddał celny strzał. Wówczas, kiedy do końca spotkania zostało 8 minut, AZS objął prowadzenie 3:2. W 36. minucie brzeżanie ponownie remisują, do bramki rywali trafił Fabiszewski. O wielkim szczęściu można powiedzieć w 38. minucie. Sędziowie podyktowali przedłużony rzut karny dla AZS-u. Haraś przestrzelił i w rezultacie druga połowa zakończyła się remisem. O dalszych wyniku meczu zadecydować miała dogrywka.

W pierwszej części dogrywki to zawodnicy Gredaru przeszli do zmasowanego ataku. Efektem były dwie bramki Fabijaniaka i Krawcowa, które padły w jednominutowym odstępie czasu. Trzecie trafienie dla Gredaru zaliczył w 46. minucie Kędra. Prowadzenie 3:6 pozwoliło odetchnąć brzeżanom w dalszej grze. Odpowiedź rywali przyszła jednak tuż po zdobyciu szóstej bramki. Piłkarze AZS-u zaczęli odrabiać straty i ostatecznie dogonili Gredar, a dogrywka zakończyła się z wynikiem 6:6.

O dalszej grze rozstrzygnęły rzuty karne, które zwyciężyli zawodnicy AZS-u 2:0. KS Gredar Futsal Team Brzeg kończy swoją przygodę w halowym Pucharze Polski.

Bramki:19. Biereśniewicz, 30. Kruszyński, 32. Haraś, 47. Greszczyk, 49. Greszczyk, 50. Biereśniewicz – 10. Krawców, 22. Raczyński, 37. Fabiszewski, 42. Fabijaniak, 43. Krawców, 47. Kędra

Kartki:16. Pudzianowski Ż(UZG), 27. Fabiszewski Ż(BRZ), 16. Pudzianowski CZ(UZG)

Rzuty karne:

1. stan:

1:0 Jakub Turowski (UZG)

1:0 Janusz Fabijaniak (BRZ)

2. stan:

2:0 Łukasz Hanc (UZG)

2:0 Damian Michalak (BRZ)

Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski: Dudek (Chyła) – Greszczyk, Ryś, Pudzianowski, Kruszyński – Biereśniewicz, Bartczak, Hausler, Hanc, Turowski, Haraś.

KS Gredar Futsal Team Brzeg: Pająk – Ożóg, Kędra, Fabiszewski, Raczyński – Adasik, Krawców, Fabijaniak, Zajączkowski, Michalak.

Sędziowie: Tomasz Nowicki, Dawid Zięba – Przemysław Tkacz.

fot. archiwalne