Koncert rzutów za trzy punkty i zwycięstwo Stalówek

1

Koszykarki Stali Brzeg postawiły kolejny kroczek w kierunku awansu na zaplecze ekstraklasy. Stalówki zwyciężyły w niedzielę na wyjeździe z MKS MOS Betard Ślęzą Wrocław 70:54. Trener Michał Kamieniecki zaskoczył rywalki pierwszą piątką, w której pojawiła się wychowanka Ślęzy – Anna Rorat.

Mecz z ławki rozpoczęła Martyna Mićków, ale wiadomo, że liderka Stali ma kontuzję nosa i mecze rozgrywa w specjalnej masce. Brzeżanki rozpoczęły zdobywanie punktów od celnej trójki Oli Teklińskiej oraz akcji podkoszowej Grażyny Witkoś. Po chwili młody zespół z Wrocławia prowadził już 7:5, a następnie 8:7. Wówczas 11 punktów z rzędu zdobyły brzeżanki. Za trzy trafiały Monika Dzwonek, po raz drugi Ola Teklińska i akcjami dwupunktowymi Grażyna Witkoś i Martyna Mićków. Tę kwartę brzeżanki zwyciężyły 21:9.

Drugą ćwiartkę meczu świetnie zaczęła Monika Dzwonek, która trafiła za trzy punkty poraz drugi. Odpowiedź rywalek była jednak natychmiastowa i zmniejszyły one stratę z 12 oczek do 6 (20:26). Kolejną trójkę dla Stali rzuciła kapitan Karolina Kamieniecka, a po chwili zza łuku trafiła Anna Rorat. Prowadzenie Stali wzrosło ponownie do 12 oczek (22:34). „Rori” była skuteczna w kolejnych akcjach, a po raz trzeci w meczu za trzy trafiła znów Monika Dzwonek. Po 20 minutach gry brzeżanki prowadziły 41:26.

Po przerwie ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Grażyna Witkoś i Karolina Kamieniecka. To dzięki nim przewaga „żółto-niebieskich” wzrosła do 19 punktów. W tej kwarcie Stalówki trafiły „tylko” raz za trzy punkty, a uczyniła to po raz czwarty Monika Dzwonek!

W ostatniej czwartej kwarcie brzeżanki kontrolowały przebieg gry i wynik był bezpieczny. Za trzy punkty w tej kwarcie trafiła Marika Jochańska, a po dwa oczka zaliczyły jeszcze Aleksandra Błasiak i Alicja Wierzbicka. Na boisku zameldowała się również kadetka Julia Dzieduszyńska. Stalówki ostatecznie zwycieżają we Wrocławiu z młodym, ale jakże ambitnym zespołem MKS MOS Betard Ślęzą Wrocław 70:54.

Wbrew pozorom nie był to mecz łatwy dla naszych zawodniczek, a zespół z Wrocławia pokazał charakter i walkę do końca. W zespole naszych rywalek na uwagę zasługuje Weronika Hipp, która trafiła 14 punktów.

W niedzielę Stalówki zagrają na wyjeździe z AZS Poznań. W Brzegu podopieczne trenera Michała Kamienieckiego zagrają dopiero 25 lutego, a rywalkami będą koszykarki Ostrovii Ostrów Wlkp.

MKS MOS Betard Ślęza Wrocław – KSK Stal Brzeg 54:70 (9:21, 17:20, 12:15, 16:14)