KS Gredar Futsal Team Brzeg rzutem na taśmę zwyciężył w Nowinach

0

Podopieczni trenerów Artura Adasika i Jovicy Todicia wygrali na wyjeździe z GKS Ekom Futsal Nowiny 4:5. Brzeżanie zdobyli swoją zwycięską bramkę na 20 sekund przed końcowym gwizdkiem spotkania.

To drugie zwycięstwo w tym sezonie. Brzeska drużyna generalnie przyzwoicie zaprezentowała się w ostatnim meczu. Zwycięstwo dało zespołowi awans na ósmą pozycję w tabeli. Ta pozycja oddala brzeskich piłkarzy od strefy spadkowej. Co ważne z ligi odpadnie tylko jedna drużyna.

Mecz z GKS Ekom Futsal Nowiny nie należał do najłatwiejszych. Spotkanie było niezwykle zacięte, a brzeżanie zafundowali tak trenerom jak kibicom i działaczom klubu prawdziwy horror, właściwie do ostatnich sekund sekund. Szczęście jednak tym razem dopisało Gredorowi, który rzutem na taśmę zdobył zwycięską bramkę.

Pierwsza połowa meczu – nieco spokojniejsza – zakończyła się wynikiem 1:1. Generalnie decydujące momenty rozegrały się w drugiej połowie spotkania. Kiedy Brzeżanie prowadzili 2:4 to gospodarze zdecydowali się wzmocnić swoje siły i wycofali z bramki bramkarza.

Grając w przewadze – dość sprawnie i skutecznie – udało im się doprowadzić do remisu 4:4 – wówczas zegar wskazywał już 39. minutę spotkania. Drużyna z Nowin grała z pomocą bramkarza właściwie do końca spotkania, licząc na to, że w ostatnich sekundach padnie bramka, dzięki której to do niej trafią 3 punkty. Decydującą bramkę – dosłownie na 20 sekund przed końcowym gwizdkiem – zdobył dla brzeskiego zespołu Fabijaniak. Co więcej, warto wspomnieć, że gola, który ostatecznie zmienił wynik spoktania na korzyść Gredara, zdobył posyłając piłkę przez całe boisko! Trzy punkty powędrowały do Brzegu. Brawo Gredar!

GKS Ekom Futsal Nowiny – KS Gredar Futsal Team Brzeg 4:5 (1:1)
Bramki: Szymkiewicz 18.11′, Korol 33.27′, 38.45′, Lurzyński 36.10′ – Kędra 2.32′, Krawców 29.57′, Fabijaniak 30.41′, 39.20′, Raczyński 34.46′.

Żółte kartki: Markowicz – Zajączkowski, Kędra, Raczkowski, Fabijaniak, Raczyński, Ożóg.

GKS Ekom Futsal Nowiny: Dobrodziej, Leski – Łabęcki, Korol, Markowicz, Szymkiewicz, Król, Lurzyński, Zacharski, Karczewski, Jaros, Łuszcz.

KS Gredar Futsal Team Brzeg: Raczkowski (C), Pająk – Fabijaniak, Fabiszewski, Kędra, Raczyński, Dykus, Słonina, Krawców, Ożóg, Zadrożny, Zajączkowski, Kucharski.