Tesla wprowadziła aktualizację z językiem polskim!

0
Tesla logo

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać Tesli. Praktycznie każdy z nas słyszał o Elonie Musku i jego elektrycznych autach. Posiadacze tych aut w naszym kraju mogą mieć teraz powód do radości! Najnowsza aktualizacja komputerów w Teslach wprowadził interfejs w języku polskim. Co to może oznaczać?

Czyżby pierwszy salon Tesli w Polsce zbliżał się wielkimi krokami?

Do tej pory w samochodach elektrycznych Tesli nie było możliwości ustawienia języka interfejsu na polski. Nie było także żadnego innego sposobu na to, by samemu go sobie dograć. Teraz jednak to się zmienia! Wraz z najnowszą aktualizacją, oznaczoną jako 2020.28.x, wprowadzono w końcu język polski. Teraz posiadacze tych aut w naszym kraju mogą wreszcie ustawić sobie język komputera na ojczysty. W jaki sposób? Jest to bardzo proste. W trybie parkingowym należy wejść w zakładkę Car, następnie Display, a tam odnaleźć na liście Language nasz język, język polski.

Tesla język polski

Tłumaczenie jest praktycznie kompletne, jest tylko garstka funkcji, które wciąż będą w języku angielskim. Nie zmienia to jednak faktu, że teraz poruszanie się po interfejsie komputera w Tesli będzie dla nas, Polaków, znacznie łatwiejsze. W końcu, nie każdy przecież musi znać język angielski, prawda? Poniżej zamieszczam Wam kilka grafik, które prezentują interfejs w Teslach w języku polskim.

Wprowadzenie języka polskiego w tych autach może oznaczać, iż otworzenie polskiego salonu Tesli może zbliżać się dużymi krokami. Fakt ten potęguje to, że od dłuższego czasu w Warszawie jest oficjalny serwis tego producenta. To z pewnością zwiększyłoby popularność aut elektrycznych w Polsce, w końcu będzie można kupić je wtedy w salonie tak, jak każdy inny samochód. Jestem ciekaw tego, czy faktycznie moje (i nie tylko) podejrzenia się potwierdzą. Być może jeszcze w tym roku zdążymy zobaczyć w Polsce pierwszy salon Tesli? Jak myślicie, jest to możliwe? Czy gdyby można było je kupić z taką łatwością jak inne auta z salonu, zdecydowalibyście się na ich zakup? Dajcie znać w komentarzach!