Już niedługo na Allegro pojawi się nowa opcja płatności. To jednak nie jedyna zmiana!

1
Allegro Pay

Kto nie zna portalu Allegro? Myślę, że nie trzeba go nikomu przedstawiać. Znaczna większość nas zrobiła tak zakupy przynajmniej raz w swoim życiu. Jaką metodę płatności wybieraliście? Już pod koniec tego miesiąca znajdziemy tam autorski sposób płatności – Allegro Pay. To nie koniec zmian, niestety…

Czym będzie Allegro Pay?

Allegro Pay, najprawdopodobniej, będzie bramką płatności, coś jak znane PayU. Bardzo możliwe, że ich autorska metoda zastąpi tą wspomnianą wcześniej, bowiem już od jakiegoś czasu mówi się o jej wycofaniu z tego portalu. To jednak nie jest pewne, a więcej szczegółów dowiemy się, jak podaje samo Allegro, już wkrótce. Allegro Pay zostanie wprowadzone już 31 lipca, a więc już pod koniec tego miesiąca. Jestem bardzo ciekaw tego, jak dokładnie będzie ona wyglądała i czy faktycznie zastąpi PayU.

„Wkrótce udostępnimy wybranej grupie kupujących nową metodę płatności: Allegro Pay. Uzupełni ona metody płatności dostępne obecnie w serwisie. W związku z tym, że przygotowujemy tę zmianę, już 31 lipca zaktualizujemy regulaminy. Więcej informacji o Allegro Pay podamy już niedługo.

Allegro

A skoro już mowa o pieniądzach, również od 31 lipca zostaną zwiększone prowizje od sprzedaży. Na nieszczęście sprzedawców z Allegro, będzie ich dość dużo i niekoniecznie będą one małe. Przykładowo, za produkty z podkategorii Wentylatory i cyrkulatory prowizja zostanie podniesiona z 5% do aż 12%! To najwyższa podwyżka spośród całej listy, którą znajdziecie klikając TUTAJ. Kilka metod wyliczania ulegnie też zmianie, w zależności od kwoty, a jedna kategoria dostanie wyjątkowo obniżkę prowizji. Mówię tu o artykułach z podkategorii Przedmioty ręcznie robione. Tam prowizja wynosi na ten moment 15%, a od 31 lipca – 10%, to dość znacząca obniżka. Jak myślicie, czy to zniechęci sprzedawców do wystawiania swoich przedmiotów na Allegro? Może przez to przeniosą się na inne platformy? Jak myślicie? A może ktoś z Was często sprzedaje poprzez tę platformę? Jesteście gotowi na podwyżki prowizji czy może jednak nie dotyczą one kategorii oferowanych przez Was artykułów?