Dodatkowe zabezpieczenie Messengera dla posiadaczy urządzeń z iOS

0
Messenger logo

Zdarzyło się Wam zostawić czasem przypadkiem odblokowany smartfon i oddalić się od niego, przykładowo do pomieszczenia obok? Myśleliście, że w tym czasie ktoś może przejrzeć Wasze wiadomości na Messengerze? Facebook postanawia to zwalczyć, na razie tylko dla użytkowników iOS.

Dodatkowe zabezpieczenie w Messengerze

Od teraz Messenger na urządzeniach pracujących pod kontrolą oprogramowania od Apple oferuje możliwość ustawienia dodatkowego zabezpieczenia. Mam tu na myśli takie urządzenia jak iPhone, iPad oraz iPod. Aby otworzyć ten komunikator, niezbędne będzie podanie kodu PIN lub też użycie metod biometrycznych – Touch ID lub Face ID. Jest możliwość ustawienia tego, by każdorazowo po zamknięciu aplikacji było to wymagane lub też dopiero po pewnym czasie od jej zamknięcia. Aby to zrobić, należy wejść z ustawienia prywatności tej aplikacji, a tam wybrać opcję Blokada aplikacji.

To właśnie tam ustalimy jaką metodę zabezpieczenia chcemy wybrać. Myślę, że warto mieć to włączone, gdyż w ten sposób bardziej dbamy o swoją prywatność, co, moim zdaniem, jest dość istotne. Warto też wspomnieć o tym, że informacje o blokadzie nie są, podobno, przetrzymywane na ich serwerach, a jedynie lokalnie, na naszym urządzeniu. Nie dajemy zatem tych danych do Facebooka, co minimalizuje ryzyko dostania się ich w niepowołane ręce. Niestety, posiadacze smartfonów z Androidem muszą na to jeszcze poczekać, a szkoda. Z wielką chęcią bym to ustawił na swoim smartfonie, gdyż staram się dbać jak najbardziej o moją prywatność.

Facebook poinformował także o tym, że pracuje nad kolejnymi możliwościami poprawienia naszego bezpieczeństwa. Będziemy mogli ustalić kto może wysyłać do nas wiadomości, wiadomości od ustalonej grupy odbiorców będą ignorowane. Dodatkowo, grafiki przesyłane do nas przez osoby, które nie znajdują się na naszej liście kontaktów będą rozmazane. Dopiero po kliknięciu w nią zobaczymy ją w pełni. Przyznam, że to bardzo dobre plany i czekam na ich wdrożenie w życie. Warto dbać o nasze bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Zgadacie się ze mną?