Yanosik Pay, czyli jak taniej i wygodniej przejechać przez bramkę na autostradzie

0
Yanosik

Myślę, że kierowcy bardzo dobrze znają aplikację Yanosik. Służy ona nie tylko do nawigowania nas do celu, ale ostrzega także o utrudnieniach w ruchu, niebezpieczeństwach czy też kontrolach policji. Wszystko to odbywa się oczywiście dzięki korzystającej z niej społeczności, każdy kierowca może w ten sposób ostrzec wielu innych. W aplikacji teraz znajdziemy nową funkcję – Yanosik Pay!

Zapłać mniej za przejazd autostradą i to bez zatrzymywania się!

Yanosik, przy współpracy z Autopay firmy Blue Media, wdrożył nową usługę, która służy do płacenia za bramki na autostradzie. Nazywa się ona Yanosik Pay i znajdziemy ją w menu aplikacji Yanosik. Aktualnie dotyczy to całej autostrady A1 oraz na odcinku A4 pomiędzy Krakowem a Katowicami. Co należy zrobić, aby móc z tego skorzystać? Przede wszystkim, zaktualizować Yanosika do najnowszej wersji. Następnie w menu odnaleźć Yanosik Pay i poprawnie skonfigurować tę opcję poprzez dodanie numeru rejestracyjnego auta oraz danych karty płatniczej.

Dzięki temu, możemy łatwo przejeżdżać przez wyznaczone bramki na wspomnianych autostradach bez potrzeby zatrzymywania się. Wszystko dzięki tzw. videotollingu, czyli systemowi, który rozpoznaje rejestracje odczytane z kamery i automatycznie podnosi szlaban. Na start, by zachęcić kierowców, wprowadzono promocję, która obniża cenę za przejazd o 30%, czyli od 3 do 5 zł, zależnie od kategorii pojazdu. Rozwiązanie to bardzo mi się podoba i, jako użytkownik Yanosika, z pewnością zarejestruję się w Yanosik Pay, by móc w razie potrzeby szybko i wygodnie zapłacić za przejazd autostradą. Jakie Wy macie zdanie na temat tej nowości? Dajcie znać w komentarzach!