Google zamyka swoją kolejną usługę!

0
Muzyka Play

Jeśli jesteście posiadaczami smartfona z Androidem, zapewne znaleźliście tam aplikację Muzyka Play. To usługa streamingowa od Google, przez którą możecie słuchać muzyki. Firma ta porzuca ją na rzecz innej aplikacji.

YouTube Music zamiast Muzyki Play

Ci, którzy korzystają dość często z platformy YouTube, prawdopodobnie słyszeli już o YouTube Music. To nowa usługa, która pozwala nam słuchać muzyki. Od końca tego roku, będzie to domyślna i zarazem jedyna aplikacja służąca do streamingu muzyki od Google. Amerykański gigant wycofuje swoją aplikację Muzyka Play właśnie na rzecz nowej usługi. Zacznie się to już w tym miesiącu, pod koniec sierpnia zostanie uniemożliwiony zakup utworów w Muzyce Play. W październiku zacznie znikać ze Sklepu Play, a biblioteki użytkowników korzystających z wycofywanej usługi pozostaną z nimi do grudnia tego roku. Do tego czasu będą oni mieli czas na przeniesienie swoich utworów do YouTube Music. Cały proces jest bardzo łatwy, a ponadto przygotowano poradnik wideo, jak to zrobić.

Już od dłuższego czasu byłem przekonany, że w końcu to nastąpi. W końcu, YouTube Music wygląda nowocześniej i jest bardziej funkcjonalnie. Oczywiście, co by niektórzy nie stracili, nowsza usługa jest również kompatybilna z Android Auto, tak więc o to nie trzeba się martwić. To dość logiczne zagranie ze strony Google, w końcu, po co im dwie usługi od tego samego, prawda? Zatem tak naprawdę nikt nic nie straci, a jedynie zyska się na tym. Korzystacie z którejś z tych usług? Jeśli tak, podzielcie się swoją opinią na ich temat w komentarzach!