Android 11 zintegruje się z klawiaturą wirtualną naszego smartfona

0
Android 11

Użytkownicy Androida zapewne znają dobrze funkcję autouzupełniania z przeglądarki Google Chrome. Bardzo przydaje się w momencie, gdy chcemy się gdzieś szybko logować – jednym kliknięciem uzupełnimy nasz login i hasło. Nie zawsze jednak działa to poprawnie, czasem zdarzają się przeróżne błędy, chociażby najzwyczajniej w świecie nie pojawia nam się autouzupełnianie w ogóle. Nowa wersja Androida ma to naprawić.

Uzupełnianie haseł będzie jeszcze lepsze

Jesienią tego roku zadebiutuje pełnoprawna wersja nowego systemu operacyjnego z symbolem zielonego robocika na urządzenia mobilne. Android 11 przynieść nam kilka nowości, m. in. ułatwić nam życie przez lepsze autouzupełnianie haseł oraz danych płatniczych. W jaki sposób ma to wyglądać? Spójrzcie na zrzuty ekranowe poniżej.

Właśnie tak ma wyglądać efekt zintegrowania się nowej wersji oprogramowania z klawiaturą. Dzięki temu, w końcu w łatwy i szybki sposób uzupełnimy różne dane jednym kliknięciem. Google informuje, że rozwiązanie to jest bezpieczne. Klawiatura otrzymuje dostęp do haseł dopiero w momencie, gdy jest to wymagane. Uważam to za dobrą zmianę, sam z tego korzystam aktualnie i dostrzegam problemy występujące z tym aktualnie. W Google Chrome działa to dosyć topornie bądź po prostu w ogóle nie działa. Mam szczerą nadzieję, że nowa wersja Androida faktycznie to poprawi. A czy Wy korzystacie z autouzupełniania? Może jednak wolicie tradycyjnie, ręcznie wpisywać zawsze hasła i inne tego typu dane? Dajcie znać w komentarzach!