Facebook będzie ostrzegał przy udostępnianiu informacji o koronawirusie

0
Facebook logo

Facebook jest ogromnym źródłem informacji, lecz nie do końca sam w sobie nim jest. Ludzie udostępniają tam masę informacji z różnych portali internetowych, skąd dowiedziemy się wielu rzeczy. Niestety, wiele z tych informacji jest nieprawdziwych. Facebook postanawia walczyć z rozprzestrzenianiem się fałszywych wiadomości o koronawirusie.

Uwaga, przestarzała wiadomość!

Facebook na swoim blogu opublikował informację, że będzie walczył z nieprawdziwymi lub przestarzałymi wiadomościami o koronawirusie. Użytkownicy, którzy będą udostępniali wiadomości związane z COVID-19, będą otrzymywali powiadomienia, jeśli wiadomość ta pochodzi z niezaufanego źródła lub też jest przestarzała. W szczególności, jeśli dana informacja jest starsza niż 3 miesiące. Jeśli zaś chodzi o źródła, z pewnością nie zobaczą żadnego komunikatu ludzie, którzy udostępniają wiadomości z oficjalnych, wiarygodnych źródeł. Właśnie w ten sposób chcą oni zapobiec sianiu dezinformacji o pandemii.

Facebook informacje koronawirus

Do tej pory Facebook usunął już aż 7 milionów postów związanych z koronawirusem właśnie przez nieprawdziwość informacji. Moim zdaniem to dobre posunięcie, im mniej fałszywych danych, tym mniejsze zamieszanie i mniejsza panika. Przede wszystkim, zwalczane będą różne źródła podające nieprawdziwe metody walki z tą chorobą oraz niewłaściwe postępowanie w celu rzekomego uniknięcia zakażenia. Nie możemy sobie pozwolić na to, by fałszywe wiadomości były udostępniane dalej, bo inaczej nie będziemy w stanie skutecznie walczyć z pandemią. Należy stosować się do wytycznych z oficjalnych źródeł informacji, prawdziwych informacji popartych konkretnymi argumentami. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku człowieka. Zanim przekażemy dalej jakieś informacje, sprawdźmy sami, czy dane źródło jest wiarygodne, a same informacje są prawdziwe. W ten sposób walka z nieprawdziwymi informacjami będzie skuteczniejsza.