Mapy Google popularne wśród rowerzystów

0
Mapy Google logo

Zapewne myśląc o nawigacji, do głowy na pierwszą myśl przychodzą Wam Mapy Google. Nic dziwnego, są najpopularniejsze i, przynajmniej według mnie, najlepsze. Okazuje się, że nie tylko są one tak popularne wśród kierowców aut, rowerzyści też bardzo chętnie po nie sięgają.

Polska na 7. miejscu w rankingu wykorzystywania tras rowerowych w Mapach Google

Okazuje się, że od lutego zeszłego roku do teraz, nastąpił spory wzrost popularności Map Google wśród rowerzystów. Coraz więcej osób wyszukuje ścieżki rowerowe w tej aplikacji. Wzrost popularności wynosił aż 69%, a z pewnością przyczyniła się do tego pandemia. Spora część osób zrezygnowała z komunikacji miejskiej, gdzie mamy do czynienia ze sporą ilością osób w małej przestrzeni, na rzecz roweru, który prowadzimy sami. Szczytowy wzrost nastąpił w czerwcu tego roku, wtedy to rozpoczął się sezon, tak więc nic dziwnego.

Rowerzysta

Polska wypadła na 7. miejscu w rankingu TOP 10 państw pod względem wyszukiwania ścieżek rowerowych. Uważam, że to naprawdę bardzo dobry wynik. Cieszy mnie to, że coraz więcej osób korzysta z tego środka transportu. W ten sposób dbamy nie tylko o swoją kondycję, ale także przyczyniamy się do dbania o środowisko dzięki mniejszemu śladowi węglowemu. Jakie państwa wypadły od nas lepiej? Idąc od miejsca szóstego do pierwszego, są to: Brazylia, Francja, Wielka Brytania, Holandia, USA oraz Niemcy. U nas jednak ten wzrost popularności był jednym z największych, aż o 280%. Przebiła nas tylko Finlandia, gdzie wzrost wynosił 303%. Lubicie spędzać aktywnie czas jeżdżąc na rowerze? Korzystacie z Map Google podczas tej czynności?