Mapy Google z kolejną nowością. Tym razem coś dla kierowców

0
Mapy Google logo

Mapy Google są prężnie rozwijane ostatnimi czasy. Co rusz pojawiają się kolejne nowości, zarówno dla pieszych, jak i dla rowerzystów oraz kierowców. Tym razem pojawiła się nowa funkcja, która dedykowana jest tej trzeciej grupie odbiorców.

Sygnalizacja świetlna w Mapach Google

Nawigacja od Google, Mapy Google, od teraz pokazują także sygnalizacje świetlne na drogach. Nowość ta była testowana już w lipcu, ale teraz trafia do szerszego grona. Nie pokazuje ona jednak tego, jaki kolor światła aktualnie wskazuje sygnalizator. Z pewnością jednak czasem taka informacja może okazać się przydatna dla kierowców. Brakuje jednak opcji, by móc wybrać trasę z pominięciem sygnalizacji świetlnej. Być może, w niedalekiej przyszłości również to zostanie zaimplementowane do Map Google. Aktualnie rozwiązanie to jest dostępne jedynie w USA. Dodatkowo, jest to dostępne na ten moment jedynie dla użytkowników smartfonów z Androidem, choć raczej pojawi się także w swoim czasie na urządzeniach z iOS.

Z czasem nowa opcja zacznie pojawiać się także na smartfonach użytkowników z innych państw, w tym zapewne także z Polski. Nie trzeba będzie czekać na żadną nową wersję aplikacji. Funkcja ta jest wprowadzana po stronie serwera, a więc pojawi się samoczynnie w naszych Mapach Google w odpowiednim momencie. Pozostaje nam zatem jedynie czekać na naszą kolej. Bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku funkcja ta zagości w naszym kraju.