Masz dość odbierania telefonów od telemarketerów? Google chce ci pomóc!

0
Google zweryfikowane połączenie

Ile razy dziennie potrafiliście dostawać telefonów od natrętnych telemarketerów? Ile razy to właśnie to Was obudziło? Ja już przestałem liczyć, jest tego zdecydowanie za wiele. Już niedługo nasz smartfon pomoże nam z tym!

Google powie nam, kto dzwoni

Co więcej, powie w jakiej sprawie. Amerykański gigant ogłosił, że wprowadza nową funkcję do aplikacji Telefon. Znajdziemy ją na sporej części telefonów, to preinstalowana aplikacja, z której dzwonimy. Być może właśnie posiadacie ją na swoim urządzeniu. Już niedługo zagości tam opcja nazwana Zweryfikowane połączenie. Z jej pomocą mamy dowiedzieć się, czy dany numer, który dzwoni do nas, jest godny zaufania. Pokaże nam, do kogo on należy, a nawet powód, dla którego dzwoni.

Google zweryfikowane połączenie

Dana firma, przed wykonaniem połączenia, będzie musiała podać Google swój numer telefonu oraz sprawę, w jakiej dzwoni. Następnie dane te trafią do aplikacji Telefon, a jeśli zostaną zweryfikowane, pojawi się ikonka, że połączenie jest zweryfikowane. Właśnie w ten sposób ma działać cała ta funkcja. W końcu będziemy mogli bez wahania odrzucić telefon od telemarketerów, którzy chcą nam wcisnąć jakiś kit pod pretekstem chociażby bonu turystycznego. Już od jakiegoś czasu to rozwiązanie jest testowane od Google i teraz ma wejść w życie. Na początku Zweryfikowane połączenie pojawi się na smartfonach mieszkańców USA, Brazylii, Meksyku, Indiach oraz Hiszpanii. Przyznam, że to bardzo ciekawe rozwiązanie. Nie mogę się doczekać momentu, w którym zacznie to działać także w Polsce. Z pewnością ułatwi nam to życie.