Allegro wprowadza zmiany dla firm

0

Wiele firm sprzedaje swoje produkty także za pośrednictwem Allegro. Nic dziwnego, często jeśli szukamy czegoś do kupienia przez internet, to szukamy tego właśnie tam. Platforma ta wprowadziła zmiany, dobre zmiany, dla przedsiębiorców.

Odroczona płatność oraz zniżki przy zakupach hurtowych

Od teraz przedsiębiorcy na Allegro mogą skorzystać z dwóch nowości. Pierwszą z nich jest nowa forma płatności – odroczonej płatności. Wydłużany jest czas, w którym mogą oni zapłacić za fakturę, nawet do 60 dni. Mimo tego, że kupujący zapłaci później, sprzedawca otrzyma pieniądze od razu. Opiera się to o faktoring pełny, a to dzieje się to dzięki firmie PragmaGO. Dzięki temu sprzedający nie musi się obawiać o to, że nie otrzyma pieniędzy. Myślę, że to sytuacja win-win, bo na pewno nie brakuje firm, które chciałyby skorzystać z odroczonej płatności. Funkcję tę można aktywować już teraz i należy po prostu poczekać, aż będzie to dostępne dla klientów biznesowych.

Allegro

Drugą zmianą są cenniki hurtowe. Na czym to polega? W przypadku, gdy jakaś firma zakupi większą ilość danego produktu, otrzymamy jakiś rabat. Wszystko to będzie ustalane przez sprzedawcę. Przykładowo, kupimy 10 sztuk danego produktu, dostaniemy 5% rabatu, a jeśli kupimy 20 sztuk tego samego produktu, zapłacimy o 10% mniej. To może zachęcić do korzystania z Allegro wielu przedsiębiorców. Właśnie, o tym należy pamiętać, dotyczy to jedynie klientów, którzy korzystają z konta firmowego. W przypadku użytkowników indywidualnych, nie będzie takiej opcji. Jak Wam się podobają nowe zmiany na Allegro? Są tu jacyś przedsiębiorcy, którzy zamierzają skorzystać z tych zmian?