Wygląda na to, że istnieje życie pozaziemskie!

0
Wenus

Czy istnieje życie na innych planetach? Na to pytanie ludzie zadają sobie pytania od dawien dawna. Prowadzi się szereg badań i obserwacji, które mają za zadanie odpowiedzieć na to pytanie. Naukowcy z MIT odkryli coś, co wskazuje na to, że nie jesteśmy sami w kosmosie!

Na Wenus istnieje życie

Najnowsze badania naukowców z Massachusetts wykazały, że w atmosferze Wenus znajduje się fosfina, czyli fosforowodór. Gaz ten powstaje na Ziemi dzięki beztlenowym mikrobom. Wykryty on został dzięki dwóm radioteleskopom, które znajdują się na Hawajach oraz w Chile. Aktualnie wiemy, że tylko w ten sposób dochodzi do jego powstawania, co jednoznacznie pokazuje, że na tej planecie istnieje życie. No chyba, że okaże się, że tam zachodzi nieznany nam jeszcze proces, w wyniku którego może on powstawać. Aktualnie jednak wykluczone są wszelkie inne źródła. Jedno jest pewne, jest to przełomowe odkrycie, które z pewnością zapisze się na kartach historii naszego świata.

Wenus fosfina

W tych badaniach brał udział także polski naukowiec, dr Janusz Pętkowski, a więc i my, Polacy, mamy w tym swój udział. W ciągu najbliższych lat z pewnością Wenus będzie pod dokładniejsza obserwacją badaczy. Przecież nie ma szans na to, że pozostawią oni taką poszlakę bez dalszych badań. Jestem w niesamowitym szoku i będą bacznie obserwował ten wątek. Od małego zastanawiałem się, czy jesteśmy sami w kosmosie, a teraz chyba w końcu mogę odpowiedzieć sobie na to pytanie.