Nie wiesz, jakie hasło wymyślić? Przeglądarka zrobi to za ciebie

0
Edge

Chyba niejednokrotnie wielu z Was zastanawiało się nad tym, jakie hasło ustawić do logowania gdzieś. Bardzo często stawia się wówczas na proste hasła, które są bardzo łatwe do złamania. Przeglądarka Microsoft Edge pomoże nam w tym.

Microsoft Edge pomoże zadbać nam o bezpieczeństwo

Najlepszą metodą ustalania haseł jest stosowanie ciągu znaków, który tak naprawdę nie ma większego sensu. W jego skład wchodzą małe i duże litery, cyfry oraz znaki specjalnie, czyli np. *, #, $ itd. Musi też być odpowiedniej długości, sugeruje się minimum 8 znaków. Często jednak zapominamy o tych zasadach i ustawiamy tak naprawdę byle co. W ten sposób narażamy się na niebezpieczeństwo w postaci złamania takiego hasła. Microsoft postanowiło dodać nową funkcję do swojej przeglądarki, Edge. Nowa funkcja pozwala na generowanie bezpiecznych haseł, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób ustawimy odpowiednie zabezpieczenie.

fot. Spider’s Web

Przeglądarka wykrywa formularze rejestracji nowych kont i zasugeruje nam ustawienie silnego hasła, które wygeneruje sama. Aktualnie jest to testowane w przeglądarce Edge na systemy Windows oraz macOS. Na platformy mobilne trafić to ma w niedalekiej przyszłości. Myślę, że to bardzo użyteczna funkcja, która pozwoli użytkownikom lepiej zadbać o swoje cyfrowe bezpieczeństwo. Dodatkowo, teraz przeglądarka oprócz możliwości bycia menedżerem haseł, może być ich generatorem. Wszystko zatem mamy w jednym miejscu pod ręką. To z pewnością może ułatwić życie wielu ludziom. Jak Wam się podoba ta funkcja?