Przeglądarka Microsoft Edge będzie lepiej działała na słabszych komputerach

0
Microsoft Edge

Zdarzało Wam się mieć otwarte wiele kart w przeglądarce na raz? Pewnie odczuliście wówczas spadek wydajności Waszego urządzenia. Spowodowane to jest dużym zużyciem pamięci operacyjnej komputera. Microsoft znalazł na to sposób i zaimplementował swoje rozwiązanie w przeglądarce Edge.

Śpiące karty

Często jest tak, że w naszej przeglądarce na komputerze mamy pootwieranie mnóstwo kart z różnymi stronami. Niekiedy zwyczajnie nawet o tym zapominamy i nie używamy dużej części z nich. To sprawia, że pamięć operacyjna naszego komputera jest obciążona, co skutkuje zmniejszoną wydajnością. Firma Microsoft w swojej przeglądarce Edge dodała nową funkcję, która ma to poprawić. Nazywa się to Sleeping Tabs, czyli, tłumacząc na język polski, Śpiące karty.

Microsoft Edge śpiące karty

Jak to działa? Jeśli przez dłuży czas nie używamy jakiejś części kart otwartych w przeglądarce, zostaną one automatycznie uśpione. Czas, po jakim to nastąpi, będziemy mogli ustawić ręcznie w Ustawieniach. Właśnie w ten sposób pamięć RAM naszego komputera będzie mniej obciążona. Jeśli natomiast będziemy chcieli znowu otworzyć tę kartę, przeglądarka szybko przywróci ją i nie będziemy musieli na to dłużej czekać. Funkcja ta ma być dostępna oficjalnie jeszcze w tym roku. To bardzo ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla osób z gorszym sprzętem. W ten sposób być może nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na lepsze urządzenia bądź jego rozbudowę, by ten lepiej sprawdzał się podczas naszego użytkowania. Borykacie się z takim problemem u Was? Może właśnie to Wam pomoże?