Mapy Google otrzymują nowy interfejs

0
Mapy Google logo

Aktualizacji dla Map Google ciąg dalszy. Niedawno informowałem Was o warstwie, która pokazuje liczbę zachorowań na COVID-19, a teraz jest coś, co ucieszy kierowców. W sieci pojawiają się informacje o tym, że wybrani użytkownicy już mają dostęp do nowego, lepszego wyglądu tej nawigacji.

Jeszcze prostszy dostęp do wszystkiego

Google postanowiło ulepszyć interfejs swoich map w celu ułatwienia kierowcom dostępu do najważniejszych funkcji. Aby nie rozpraszać ich czujności, wygląd został tak przebudowany, aby wszystko to było dostępne pod ręką. Przypomina on nieco interfejs Map Google z wersji na Android Auto.

Na dole widzimy sporą belkę z dwoma przyciskami. Jeden z nich służy to sterowania głosowego, a drugi rozwija menu, z którego to uruchomimy te najważniejsze funkcje. W ten sposób szybko do kogoś zadzwonimy bądź odpalimy YouTube czy też Spotify. Nie jest to jednak klasyczne uruchomienie aplikacji, a jedynie włączenie jej w Mapach Google.

Zmiany te z pewnością ułatwią życie kierowcom. Sam bardzo często korzystam z Map Google i uważam, że takie zmiany są bardzo na plus. W końcu będę miał łatwy dostęp do wszystkiego, czego mogę potrzebować podczas prowadzenia auta i to bez rozpraszania się. Aktualizacja ta jest wprowadzana po stronie serwera, a więc nie chodzi tu o to, by pobrać najnowszą wersję. Trzeba czekać na to, aż po prostu przyjdzie nasza kolej na to. Niewątpliwie jednak, dobrze jest mieć bieżącą wersję.