Przeglądarka Google Chrome zadba jeszcze lepiej o nasze bezpieczeństwo!

0
Google Chrome bezpieczeństwo

Chyba najpopularniejszą przeglądarką internetową na komputerach oraz smartfonach jest Google Chrome. Już od jakiegoś czasu znajdziemy w niej menedżera haseł, który potrafi być niekiedy bardzo pomocny. Teraz zostaje on ulepszony i pozwoli nam lepiej się zabezpieczyć w sieci.

Przeglądarka poinformuje nas o tym, że nasze hasło wyciekło

Menedżer haseł w Google Chrome otrzymuje aktualizację, która rozbudowuje jego możliwości. Po pierwsze, generowane przez niego mocne hasła są jeszcze trudniejsze do złamania. Taki generator to dobra opcja do tworzenia silnych haseł, każde konto może być zabezpieczone innym hasłem (tak, jak to powinno być zawsze). Nie musimy sami dumać nad tym, parę kliknięć i przeglądarka sama wygeneruje takie hasło, które da nam maksimum bezpieczeństwa. Druga, chyba najważniejsza zmiana to powiadomienie o tym, że nasze hasło wyciekło. Jak ma to działać?

Google Chrome

W momencie, gdy przeglądarka wykryje w jakiejś bazie danych nasze hasło, które zapisaliśmy w menedżerze haseł, to dostaniemy stosowny komunikat. W ten sposób użytkownik może bardzo szybko zareagować i uniknąć ewentualnych nieprzyjemności. To bardzo dobra zmiana, która może poprawić cyberbezpieczeństwo. Myślę, że warto z tego skorzystać, ale warto dodać, że dostępne to będzie, przynajmniej w tym momencie, jedynie na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS. Ponadto, użytkownicy iPhone’ów mogą skorzystać z opcji Touch-to-fill, czyli szybkiego uzupełnienia hasła, które wcześniej zapisaliśmy w menedżerze haseł. Operacja ta będzie musiała być potwierdzona poprzez zabezpieczenie Touch ID bądź Face ID.

Jeśli korzystacie z tej przeglądarki na swoim smartfonie, to chyba warto skorzystać z nowości, jakie dostarczyło nam Google. Pamiętajcie, by dbać o swoje bezpieczeństwo w internecie.