Kolejne kosmiczne odkrycie – na Księżycu jest woda!

0
Księżyc

Prawie dwa miesiące temu cały świat obiegła informacja o tym, że odkryto dowód istnienia życia na Wenus. Cały świat wówczas nie dowierzał w to, była to informacja rewolucyjna. Teraz naukowcy z NASA ogłosili coś równie ważnego, bowiem na Księżycu odkryto wodę!

NASA opublikowało informację, która znowu może wzbudzić spore zainteresowanie. Okazuje się, że na Księżycu odnaleziono bardzo ciekawą poszlakę. W jego największych kraterach na południowej półkuli, czyli tej oświetlonej, znajduje się woda. Nie jest to jednak jej postać ciekła ani stała – lód. Są to molekuły wody, niemniej, to bardzo ciekawe odkrycie. Udało się to odnotować za pomocą przerobionego samolotu Boeinga, SOFIA. Jest on w stanie unieść się znacznie wyżej, a z teleskopu na nim można zaobserwować o wiele więcej, aniżeli z powierzchni naszej planety.

To odkrycie jeszcze bardziej zachęca do badań kosmosu. W końcu, jak to się mówi, tam gdzie woda, jest i życie. Czy faktycznie tak jest? Księżyc jest bardzo blisko nas, co ułatwia znacznie jego badania. Być może w niedalekiej przyszłości badacze wyruszą na naszą naturalną satelitę w celu dokładniejszych badań. Kto wie, może uda im się zebrać wówczas kolejne, bardzo ciekawe informacje? Przyznam, że ostatnie doniesienia ze świata astronomii są naprawdę interesujące. Czym jeszcze zaskoczą nas naukowcy? Czy faktycznie nie jesteśmy sami, a kolejne życie jest tak blisko nas?