Korzystasz z Endomondo? Niestety, ale mamy smutną wiadomość…

0
Endomondo

Firma Under Armour, czyli właściciel aplikacji Endomondo, ogłosił, iż z końcem tego roku, aplikacja ta kończy swój żywot. Użytkownicy jednak nie są skazani sami na siebie, bowiem firma podpowiada, co zrobić, by nie stracić swoich danych. Co wybrać teraz zamiast Endomondo?

Endomondo, niewątpliwie, jest bardzo popularną aplikacją wśród osób aktywnych fizycznie. Głównie tyczy się to biegaczy, ale też kolarzy. Dzięki niej w łatwy sposób monitorowaliśmy naszą trasę, tempo, co pozwalało obserwować postęp w treningach. Niestety, ale 31 grudnia tego roku, aplikacja ta zniknie ze sklepów oraz przestanie być wspierana. Co jednak zrobić, jeśli korzystaliśmy z niej przez długi czas i mamy tam zapis naszych treningów?

Endomondo

W ustawieniach, w zakładce Prywatność, możemy łatwo pobrać nasze dane, które dostaniemy na skrzynkę mailową. Jest też możliwość, by je przenieść do innej aplikacji. Under Armour promuje tutaj swoją drugą usługę, MapMyRun. By przenieść informacje na inną platformę, należy wejść w ustawienia, a następnie przejść do zakładki Connect. Tam wybieramy odpowiednią aplikację i gotowe. mamy na to czas do 31 marca 2021 roku. Po tym dniu, nasze dane z Endomondo zostaną skasowane bezpowrotnie. A co jeśli korzystaliśmy z wersji premium Endomondo? 30 listopada tego roku automatycznie zostanie ona wygaszona, a użytkownicy niewykorzystane środki dostaną z powrotem na swoje konto. Jak widać, właściciele aplikacji nie pozostawiają swoich klientów samych sobie. Dodatkowo, zachęcają do wypróbowania 3-miesięcznego, darmowego abonamentu w aplikacji MapMyRun.