Masz stary smartfon? Niedługo możesz mieć utrudnione korzystanie z niego!

0
Android Nougat

Według najnowszych doniesień, pewna organizacja, która zajmuje się wystawianiem certyfikatów bezpieczeństwa dla witryn internetowych, zaprzestanie wspierania urządzeń ze starszymi wersjami Androida. To może zmusić wiele osób do przejścia na nowsze sprzęty. Kogo dotyczą te zmiany? Jak można to obejść?

Od początku przyszłego roku, urządzenia mobilne, które pracują pod kontrolą Androida w wersji starszej od 7.1.1 Nougat, zaczną być wykluczane z wsparcia certyfikatów bezpieczeństwa na stronach internetowych. Dotyczy to nie tylko smartfonów, ale wszelkiego rodzaju sprzętów z tym oprogramowaniem. To oznacza, że przeglądarka internetowa przestanie wyświetlać nam bardzo dużą liczbę stron internetowych. Czy to poważny problem? Według statystyk –  tak! Dotknie to sporej liczby ludzi, a to wynika z badań, według których aż 33.8% użytkowników Androida korzysta właśnie z jego starych wersji, których ta zmiana będzie dotyczyć. Krótko mówiąc, chyba pora przesiąść się na nowszy sprzęt. Czy na pewno nie ma na to obejścia?

Android Nougat

Okazuje się, że jest pewien sposób, który może uratować wiele osób. Jest to po prostu zmiana przeglądarki na Mozillę Firefox, która wykorzystuje własny silnik, co pozwoli na obejście tego problemu. Niemniej, warto jednak przejść na nowsze urządzenia, z nowszym Androidem, a to ze względu na niepewność trwałości tego sposobu, ale też bezpieczeństwa. Dobrze jest mieć wsparcie producenta, by na bieżąco otrzymywać poprawki zabezpieczeń. Bezpieczeństwo jest ważne nie tylko w tym prawdziwym życiu, ale też w świecie wirtualnym.