Korzystacie z usługi Zdjęcia Google? To może być dla Was ważne!

0
Zdjęcia Google

Jednym ze sposobów na trzymanie dużej ilości zdjęć czy filmów w chmurze jest usługa Zdjęcia Google. Z jej pomocą możemy w chmurze przechowywać nielimitowaną ilość zdjęć oraz filmów. Jedynym warunkiem jest poddanie ich kompresji. Niestety, ale to się zmieni!

Już od 1 czerwca 2021 r. w życie wejdzie nowy regulamin Zdjęć Google. Wraz z nim, skończy się możliwość korzystania z nielimitowanego miejsca na zdjęcia i filmy w wysokiej jakości. To bardzo przykra wiadomość, szczególnie, że korzysta z niej bardzo dużo osób. Dzięki temu, mamy łatwy i szybki dostęp z dowolnego urządzenia do całej naszej biblioteki zdjęć. To dobry sposób na „rozszerzenie pamięci” swojego telefonu zupełnie za darmo. Jak widać, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Od tego dnia będziemy mieli limit miejsca, 15 GB, ale w oryginalnej jakości. Jeśli będziemy chcieli mieć więcej miejsca na nasze dane, trzeba będzie wykupić abonament Google One. Przykładowo, za 100 GB należy zapłacić 8.99 zł miesięcznie lub 89.99 zł za cały rok.

Google One

Jak wiadomo, prawo nie działa wstecz, a więc materiały, które tam zgromadzimy do dnia wprowadzenia zmian, będą bezpieczne. Nie musimy się zatem martwić, że nasze zdjęcia i filmy zostaną usunięte. To akurat cieszy, ale niesmak i tak pozostaje. Bardzo dużo osób zaczęło korzystać ze Zdjęć Google właśnie ze względu na możliwość braku limitu miejsca na dane. To był ogromny atut tej usługi, ale, niestety, i tutaj Google staje się łasy na pieniądze.