Rząd szykuje wybory korespondencyjne. Poseł Kostuś apeluje: „Nie narażajcie zdrowia Polaków!”

0

Poseł na Sejm RP Tomasz Kostuś opublikował na swoim facebooku apel do posłów Zjednoczonej Prawicy, by nie narażali zdrowia Polaków. Apel ma związek z pismem Wojewody Opolskiego, którego skan również na facebooku zamieści poseł Kostuś. Pismo Wojewody Adriana Czubaka adresowane jest do wszystkich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z Opolszczyzny i świadczyć może o tym, że mimo braku umocowań prawnych, rząd szykuje się do organizacji wyborów korespondencyjnych.


Zdaniem Tomasza Kostusia Zjednoczona Prawica rozpoczęła już organizację korespondencyjnych wyborów prezydenckich. Dla przypomnienia, projekt ustawy umożliwiającej przeprowadzenie takiej formy głosowania trafił do Senatu, a ten nie rozpoczął jeszcze pracy nad aktem. Mimo braku umocowań prawnych rząd – zdaniem posła – już dał ostateczny znak, że wybory i tak odbędą się 10. maja. Poseł Kostuś zaapelował do rządzących o to, by nie narażali zdrowia rodaków.

APEL! Nie narażajcie zdrowia Polaków! Dzisiejsze (22.04 – od red.) pismo wojewody do wszystkich samorządowców w regionie to ostateczny znak, że obóz Zjednoczonej Prawicy szykuje się do wyborów 10 maja! Na jakiej podstawie? Skoro ustawą pozwalającą na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych nie zajął się jeszcze Senat RP? – czytamy na facebooku Tomasza Kostusia.

Podejrzenia posła wydają się być uzasadnione, bowiem Wojewoda Opolski Adrian Czubak, przekazał wszystkim burmistrzom, wójtom i prezydentom miast z Opolszczyzny pismo, w którym zobowiązuje ich do przekazania spisów wyborców Poczcie Polskiej.

– „W najbliższych godzinach otrzymają Państwo (wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast – od red.) ePuapem polecenie Wojewody Opolskiego w przedmiocie przekazania spisów wyborców Poczcie Polskiej S.A. do czwartku 23 kwietnia br. do godz. 15:00 celem przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. W związku z tym proszę o przygotowanie się na podjęcie stosownych działań w tym zakresie i bieżące monitorowanie korespondencji wpływającej elektronicznie do Państwa jednostek” – czytamy w piśmie Wojewody Opolskiego Adriana Czubaka, którego skan na swoim facebooku zamieścił Tomasz Kostuś.

Zdaniem posła, organizacja wyborów 10. maja to narażenie zdrowia Polaków. Warto podkreślić raz jeszcze, że na chwilę obecną nie ma żadnych umocowań prawnych umożliwiających organizację głosowania listownie. Poseł zaapelował także, by mimo wszystko zwyciężył zdrowy rozsądek rządzących.

APELUJĘ do wszystkich posłów Zjednoczonej Prawicy, szczególnie reprezentujących nasz region – NIE NARAŻAJCIE ZDROWIA POLAKÓW! Niech w tym całym szaleństwie zwycięży Wasz rozsądek! – dodaje w swoim poście Tomasz Kostuś.