Raport MZ: 24 545 zakażonych od początku epidemii. 150 nowych przypadków w Polsce, w tym 16 na Opolszczyźnie

0
fot. archiwum / zdjęcie poglądowe

Resort zdrowia poinformował dziś (3.06) rano o nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-Cov-2: – „Mamy 150 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (18), opolskiego (16), lubelskiego (8), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (7), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (5), dolnośląskiego (3), lubuskiego (1), podkarpackiego (1)”.


Łącznie, w całej Polsce odnotowano do tej pory 24 545 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 682 na Opolszczyźnie. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin w województwie opolskim potwierdzono 16 nowych zachorowań na Covid-19.

„Informujemy o 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. 7 z powiatu strzeleckiego; 3 z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego; 3 z powiatu opolskiego; 2 z powiatu kluczborskiego; 1 z powiatu oleskiego. Łączna liczba zakażeń w regionie od początku epidemii wynosi 682 os.” – czytamy w komunikacie biura wojewody opolskiego.

Powiat strzelecki
Dwie kobiety w średnim wieku oraz kilkuletnia dziewczynka. Ponadto, koronawirusa potwierdzono u dwóch mężczyzn w średnim wieku oraz dwóch w sile wieku. Stan wszystkich jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej, zakazili się lokalnie.
 
Powiat kędzierzyńsko-kozielski
Dwie panie w średnim wieku oraz mężczyzna w sile wieku. Ich stan zdrowia jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej, zakazili się lokalnie.
 
Powiat opolski
Senior, mężczyzna w średnim wieku oraz nastoletni chłopak – ich stan jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. W przypadku seniora brak powyższych info.
 
Powiat kluczborski
Mężczyzna w wieku senioralnym oraz w sile wieku. Obaj w kwarantannie domowej, ich stan jest dobry, zakazili się lokalnie.

Powiat oleski
Mężczyzna w średnim wieku w dobrym stanie zdrowia, przebywa w kwarantannie domowej. Zakaził się lokalnie.

Dodajmy, że od początku wybuchu epidemii w Polsce zmarły 1102 osoby (w tym 48 na Opolszczyźnie). 12 014 pacjentów wyzdrowiało (w tym 362 na Opolszczyźnie).