Rzecznik MZ: obecnie nikt nie przewiduje zamknięcia cmentarzy, ale rozłóżmy nasze wyjazdy w czasie

0
fot. archiwum

Obecnie nikt nie przewiduje zamknięcia cmentarzy 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych, ale rozłóżmy w czasie nasze wyjazdy na groby najbliższych – zaapelował w środę w czasie briefingu rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.


„To co możemy robić, to apelować do Polaków, żeby rozłożyć te wyjazdy na tydzień przed (dniem Wszystkich Świętych – PAP)” – tłumaczył w kontekście zbliżającego się 1 listopada. Dodał też, że „na chwilę obecną nikt nie przewiduje zamykania cmentarzy”. W tym roku 1 listopada przypada w niedzielę.

Odnosząc się do kolejnego najwyższego dobowego przyrostu nowych zakażeń, który zanotowano w środę – 6526 i zgonów – 116, podkreślił, że pod uwagę brane są różne scenariusze, jeśli chodzi o dodatkowe obostrzenia.

„Bierzemy pod uwagę różne rozwiązania. To nie jest tak, że bierzemy pod uwagę jedno rozwiązanie, które ma wejść w życie, jeśli te przypadki będą rosnąć” – zaznaczył.

Uzupełnił, że w czwartek po publikacji codziennej statystki zbierze się rządowy zespół zarządzania kryzysowego.

„I tutaj pod kierunkiem pana premiera będą zapadać kolejne decyzje. Na pewno ten wachlarz możliwości do wprowadzenia jest dość długi” – podkreślił.(PAP)