W piątek mija termin składania wniosków o zwolnienie z ZUSowskich składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r.

0
fot. ZUS

Opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina przedsiębiorcom o ważnym dla nich terminie. Chodzi o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień ubiegłego roku. Wnioski w tej sprawie można składać tylko do jutra, 15. stycznia.


– To ostatni dzwonek na abolicję składkową dla przedsiębiorców prowadzących hotele i inne obiekty zakwaterowania oraz organizatorom turystyki. Tarcza Antykryzysowa 6.0 dała możliwość zwolnienia ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. Warunkiem skorzystania z tej oferty jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku, w tym przypadku 2019 r. Apelujemy, by wnioski o zwolnienia ze składek przesyłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Zwolnienie będzie obejmować także składki opłacone. Jeśli przedsiębiorca je opłacił, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć na przyszłe składki – wyjaśnia Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Opolu.

Od 30 grudnia ubiegłego roku przedsiębiorcy mogą wnioskować również o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. W tym przypadku wnioski można składać do końca stycznia. Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia z Tarczy Antykryzysowej 6.0, terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy, są dostępne na stronie internetowej www.zus.pl.